אמות תשקיע 280 מיליון שקל בפרויקט מסחר ומשרדים בחולון

חברת הנדל"ן המניב זכתה במכרז של עיריית חולון ותקים את הפרויקט, בשטח של 36 אלף מ"ר, כחלק מעסקת קומבינציה עם העירייה. מניית אמות עלתה ב-43% ב-12 החודשים האחרונים

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגדל אמות, אזור התעשייה חולון
מגדל אמות, אזור התעשייה חולוןצילום: הדמיה: משה צור אדריכלים

חברת הנדל"ן המניב אמות, שבשליטת חברת האחזקות אלוני חץ (62%), זכתה במכרז להקמת מרכז מסחרי ומגדל משרדים בשטח של 36 אלף מ"ר באזור התעשייה ג' בחולון. ההשקעה של אמות בפרויקט מוערכת על ידי החברה ב-280 מיליון שקל.

אמות תהיה שותפה של עיריית חולון בפרויקט, כשהעירייה תחזיק בכ-22% ממנו כחלק מעסקת קומבינציה עם אמות. לפי הודעת החברה, הפרויקט ייבנה על קרקע של 11 דונם בחלקו הדרומי-מערבי של אזור התעשייה, ויכלול חניון תת-קרקעי בן ארבע קומות. הקרקע תוחכר לאמות על ידי העירייה ל-99 שנים, עם אופציה ל-99 שנים נוספות, בתמורה לכך שהחברה תתכנן ותקים את הפרויקט.

אמות הודיעה כי בכוונתה להתחיל בפרויקט מייד לאחר שיתקבלו האישורים הדרושים - בהם אישור מועצת העיר חולון. בחברה מעריכים כי הבנייה תארך שלוש שנים.

מניותיה של אמות נסחרות בבורסה בתל אביב במחיר המשקף לחברה שווי שוק של 4.7 מיליארד שקל. זאת, לאחר זינוק של 43% בשוויה ב-12 החודשים האחרונים, לעומת ירידה של 14% במדד ת"א 100 ועלייה של כ-6% במדד ת"א נדל"ן 15 בתקופה זו. בסיכום חמש השנים האחרונות עלה מחירה של מניית החברה ב-130% - עלייה המשקפת תשואה שנתית ממוצעת של כ-17% לפני דיווידנדים.

לאמות ארבע סדרות אג"ח שנסחרות בבורסה בתל אביב, שכולן צמודות למדד המחירים לצרכן. המח"מ (משך חיים ממוצע עד להחזר החוב) של הסדרות הוא בטווח שבין 1.89 שנים ל-8.15 שנים, והן נסחרות במחירים המשקפים תשואות לפדיון נמוכות מאוד - 0.65% לסדרות הקצרות ביותר ו-2.14% לסדרה הארוכה. תשואות כאלה משקפות ביטחון רב יחסית של המשקיעים ביכולת החזר החוב של החברה. האג"ח מדורגות ברמה של AA מינוס.

אמות עוסקת בתחום הנדל"ן המניב ומתמקדת בעיקר בניהול והקמה של משרדים להשכרה. החברה סיימה באחרונה את בנייתו של מגדל אטריום הסמוך למתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן. הקצב המהיר של חתימה על חוזי שכירות בו, כפי שדווח בסיכום הרבעון הראשון של 2016, הלהיב את האנליסטים שמסקרים את החברה ועורר אופטימיות בשוק המשרדים בכלל.

החברה גם מקימה בימים אלה בשיתוף עם חברת גב ים, שבשליטת נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי, פרויקט חדש בשם "תוצרת הארץ", מצפון מזרח למגדלי עזריאלי, שאותו תיכנן האדריכל רון ארד בשיתוף עם אבנר ישר ומשרד ישר אדריכלים. הבניין יצטרף ליותר מ-100 נכסים מניבים שבהם מחזיקה החברה לבדה או עם שותפים. הידועים שבין הנכסים האלה הם מגדל אמות השקעות, מתחם אמות משפט ומגדל המאה בתל אביב (שהחברה מחזיקה ב–50% ממנו); התחנה המרכזית בירושלים (50%); וכן קניונים, מרכזים מסחריים ופארקים תעשייתיים.

מנכ"ל אמות, אבי מוסלר, אמר ל-TheMarker לאחר פרסום דו"חותיה של החברה לרבעון הראשון: "יש ביקושים חזקים למשרדים. אין לנו כרגע עוד שטחים שאנחנו יכולים לשווק, אבל אם היו, הם היו משווקים מיידית. אנחנו לא מצליחים לספק את הביקוש".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker