חברת הביומד שגייסה בנאסד"ק 32 מיליון שקל – וצנחה 20% בת"א

הגיוס של סלקט בוצע במחיר הנמוך ב-13% ממחיר המניה ביום חמישי, אך המניה יורדת בשיעור חד יותר ■ סלקט עוסקת בתחום ברירת תאי גזע ומתכוונת להשתמש בסכום כדי להאיץ את הפיתוח שלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תאי גזעצילום: ניר כפרי

חברת סלקט ביוטכנולוגיה, העוסקת בתחום ברירת תאי גזע, דיווחה הבוקר (א') כי ביצעה הנפקה בנאסד"ק, ומעתה תיסחר שם במקביל למסחר בת"א. סלקט גייסה 32 מיליון שקל משורה של משקיעים, בהם גופים מוסדיים אמריקאיים מתחום הפארמה, קרנות השקעה, משקיעים ישראלים וזרים, וכן משקיעים פרטיים.

כל חבילה של 20 מניות ו-15 אופציות נמכרה בהנפקה במחיר של 7.2 דולרים - מחיר הנמוך ב-13% אם משקללים את מחיר המניה בתל אביב ביום חמישי. המניה נופלת היום בשיעור חד יותר - של 20%. שווי החברה לפני תחילת המסחר עמד על 116 מיליון שקל. במסגרת ההנפקה הוקצו גם  אופציות בשיעור חלקי של 75% במחיר מימוש, המשקף פרמיה על מחיר המניה.

לסלקט היה בסוף הרבעון הראשון של השנה 8.7 מיליון שקל בקופת החברה. מקור מרבית הכסף בגיוס של 7.8 מיליון שקל שהשלימה החברה בפברואר, שבו השתתפו חברות השקעה ומשקיעים פרטיים מסינגפור, פנמה, טנזניה ומשקיעים מהארץ, בהם קבוצת שרם-זילברמן. הגיוס בוצע לפי מחיר מניה של 1.39 שקלים, ששיקף פרמיה של כ-8.5% על מחיר השוק. החברה גם קיבלה באחרונה מענק של 3.5 מיליון שקל, בכפוף לאבני דרך, מקרן בירד (BIRD), קרן המו"פ התעשייתי הדו-לאומית של ארה"ב וישראל.

סלקט עוסקת בפיתוח פלטפורמה לסינון תרומת תאי גזע ממח עצם, מדם פריפריאלי ודם טבורי לצרכי טיפול בסרטן ובמחלות אוטואימוניות, על בסיס השתלת תאי גזע. החברה מקווה כי הפיתוח ישפר את סיכויי ההצלחה בטיפולי השתלת מח עצם ויאפשר להיעזר בתאי גזע לטיפול בקשת רחבה יותר של מחלות מסכנות חיים.

החברה נמצאת בימים אלו בהכנות אחרונות להתחלת הניסוי הקליני בחולי לוקמיה. בשבוע שעבר הודיעה סלקט על תוצאות מוצלחות בניסוי מקדים שביצעה החברה בבית חולים רמב"ם בחיפה, ושבמסגרתו עברו מתנדבים בריאים תהליך של אפרזיס (כפי שנעשה בהשתלות מח עצם), ליצירת שתל תאים שעליו בוצע תהליך הפרדה סלקטיבית של תאי גזע לפי הפרוטוקול הקליני של החברה.

"הגיוס יאפשר לחברה להאיץ במידה משמעותית את פיתוח הפלטפורמה הטכנולוגית למוצרים, שיתופי פעולה פוריים וקידום תוכניותיה העסקיות", מסר רונן טויטו, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל הכספים של החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker