פימי בוחנת הצעת מכר לאוברסיז קומרס לפי שווי של 450-400 מיליון שקל

פימי, שמחזיקה ב-51% ממניות חברת הלוגיסטיקה, תמכור יחד עם שותפיה צים וזאבי אחזקות 50% מהמניות ■ פימי רכשה את השליטה באוברסיז לפי שווי של 210 מיליון שקל ב-2013

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישי דוידיצילום: רוני שיצר/ג'יני

קרן פימי, בניהולו של ישי דוידי, עשויה לרשום למסחר את החברה ה-14 שלה בבורסה. הקרן בוחנת בימים אלה הצעת מכר  ל-50% ממניותיה של חברת אוברסיז קומרס, לפי שווי חברה של 450-400 מיליון שקל.

אוברסיז קומרס, שבשליטת קרן פימי (51%), זאבי אחזקות וצים (24.5% לכל אחת מהן) עוסקת במתן שירותי לוגיסטיים, כמו תפעול מסופי מכולות ומטענים בפיקוח המכס, מחסני ערובה. זאת, לצד שירותי אחסנה, ניהול מלאי ושירותי הפצה לעסקים ולבתי הלקוחות, באמצעות מתקנים בשטח כולל של 500 אלף מ"ר בארבעה אתרים במתחם גב-ים בחיפה, ב-3 אתרים באשדוד ובמחסני ערובה ומסוף מטענים אווירי בנמל התעופה בן גוריון.

מחזור המכירות של אוברסיז, בניהולו של מוטי גליק, הוא 300 מיליון שקל לשנה, והרווח התפעולי התזרימי שלה הוא 20%-22% מהמחזור.

קרן פימי רכשה את השליטה באוברסיז ביוני 2013 מידי זאבי אחזקות, שבבעלות גד זאבי, ומידי חברת צים, תמורת 106.5 מיליון שקל - לפי שווי חברה של 209 מיליון שקל. מאז רכישתה הרחיבה אוברסיז קומרס, שהיתה מובילה שוק בתחום שירותי מסופי מכולות ומטענים בישראל, את פעילותה וייצרה לעצמה שני מנועי צמיחה חדשים. החברה החלה להפעיל מסוף מטענים אווירי בנמל התעופה בן גוריון, לצד חברת ממן וחברת סוויס פורט, לאחר שזכתה במכרז להטסת יצוא חקלאי שטופל בעבר על ידי החברה הממשלתית אגרקסקו.

באחרונה נכנסה אוברסיז להפעלת מסופי מכולות ומטענים גם בנמלים בגאנה. כחלק מהצעת המכר שתתבצע באמצעות דיסקונט חיתום ימכרו שלושת השותפים בחברה 50% ממניותיה על פי חלקם היחסי בה. פימי עשויה לשכפל בכך מהלך דומה שביצעה במאי 2014, כאשר ביצעה הצעת מכר  של 44% ממניותיה של חברת מוצרי הבניה וגמר הבנייה אינרום תמורת 348 מיליון שקל - לפי שווי חברה של 785 מיליון שקל. אינרום נסחרת עתה לפי שווי חברה של 1.3 מיליארד שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker