עו"ד גיסין לדורי סגל: העבר מסמכים הקשורים לאורבנקורפ; סגל: אני אזרח קנדי, פנה באנגלית

השופט איתן אורנשטיין הורה אמש לסגל – מבעלי השליטה בגזית גלוב - למסור לעו"ד גיסין מידע ומסמכים הנוגעים להתקשרות עם אורבנקורפ ■ גיסין: דורי סגל נכח בפגישות ההתנעה להנפקה של אורבנקורפ, ואף שוחח עם חברת הדירוג מידרוג

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן

איתן אורנשטיין, שופט בימ"ש המחוזי בתל אביב, הורה אמש (ב') לדורי סגל – מבעלי השליטה בקבוצת הנדל"ן גזית גלוב - למסור לעו"ד גיא גיסין מידע ומסמכים הנוגעים להתקשרות שבין קבוצת גזית גלוב לבין חברת הנדל"ן הקנדית אורבנקורפ, שנשלטה על ידי אלן ססקין.

גיסין, בתפקידו כמנהל המיוחד של אורבנקורפ, פנה לבית המשפט לאחר שב-FCR, החברה הבת של גזית גלוב בקנדה, סירבו להעביר מידע או לשתף עמו פעולה בישראל בנוגע לבדיקה המיושמת.

דורי סגל וחיים כצמןצילום: אייל טואג

לפני כמספר שבועות העביר גיסין למנכ"ל FCR - החברה הבת של גזית גלוב הפועלת בקנדה שבראשה עומד סגל כיו"ר החברה, ולשותפו חיים כצמן (שמשמש כדירקטור ב-FCR), מכתב שבו התבקשו למסור מידע ומסמכים הנוגעים להתקשרויות בין FCR לבין ססקין – ואף ניסה לקבוע פגישה עם FCR. ואולם, גיסין ציין כי הפגישה בוטלה ברגע האחרון, בנימוקים שונים.

אורבנקורפ גייסה בדצמבר 2015 כ-180 מיליון שקל. ארבעה חודשים לאחר הגיוס האג"ח קרסו במסחר, לאחר שהתברר כי ארגון הבתים הקנדי שלל מהחברה את רישיון הקבלן, כנראה בגלל קשיים פיננסיים. בין אורבנקורפ ל-FCR היו שלושה ממשקים עסקיים: בעלות משותפות על קרקע "King 1071" בקנדה; שותפות בפרויקט Kingsclub שנמצא בבנייה; ונכס גיאותרמי (מערכת קירור/חימום) בפרויקט "פיוזון" שהוחזק במשותף.

בפנייה לבית המשפט כתב גיסין כי "ממידע ממספר מקורות, עולה כי במהלך החודשים שקדמו להנפקת האג"ח, מר סגל, שהינו גורם מוכר בשוק ההון הישראלי, הציע עצמו (או שהוצע על ידי מר ססקין ונציגיו), כ'ממליץ' על אורבנקורפ ועסקיה. למיטב ידיעת בעל התפקיד, מר סגל שוחח עם נציגי חברת הדירוג (מידרוג – ע"א, שדירגה את האג"ח של אורבנקורפ), ואף נכח או השתתף לפחות בחלק מפגישות ההתנעה של התהליך. לפי מידע שהגיע לידי בעל התפקיד, במסגרת מגעים ופגישות אלו, בין השאר, אישר מר סגל את היכרותו וטיב יחסיו עם החברה ו/או בעל השליטה בה, והעיד על יחסיה של קבוצת FCR, עם מר ססקין".

בנוסף, גיסין טוען כי בדיקתו העלתה שבאמצע ינואר 2016 בוצעה העברה כספית של 2 מיליון דולר מהחשבון של אורבנקורפ לחשבון של FCR – מתוך כספים שגויסו בהנפקה. "נכון למועד הגשת בקשה זו לא ברור האם עסקה זו אושרה כנדרש; האם נחתמה בהתאם לזכויות החתימה בחברה; האם ביצועה עומד בהתחייבויות התשקיפיות שנטלה על עצמה החברה במסגרת תשקיף ההנפקה; והאם ניתן גילוי מתאים ביחס לפרטי העסקה".

גיסין אך הציג מספר עסקות שביצעה FCR עם אורבנקורפ לפני קריסתה שלטענתו איפשרו ל-FCR להקטין את החשיפה לעסקי אורבנקורפ ולעסקיו הפרטיים של ססקין. בין היתר גיסין מזכיר את רכישת הבעלות המלאה על King 1071; סיום הסכמי ניהול קיימים עם ססקין; והפיכתה של FCR משותפה בנכס הגיאותרמי לנושה מובטח.

על רקע הדברים, גיסין העביר למנכ"ל FCR, לסגל ולשותפו חיים כצמן (שמשמש כדירקטור ב-FCR), מכתב שבו התבקשו למסור מידע ומסמכים הנוגעים להתקשרויות בין FCR לבין ססקין – ואף ניסה לקבוע פגישה עם FCR. ואולם, גיסין ציין כי הפגישה בוטלה ברגע האחרון. בהמשך הזמין גיסין את סגל לפגישה בישראל. סגל טען בתשובה, באמצעות עורכי דינו, בין היתר, כי אין לגיסין סמכות לדרוש מידע בנוגע לחברות הבנות של אורבנקורפ בקנדה, וכן ש"פנייה בעברית ובישראל אינה ראויה מאחר ו-FCR הינה חברה קנדית והמשיב (סגל) הינו תושב ואזרח קנדי".
בקבוצת גזית גלוב בחרו שלא להגיב לדברים.

בקבוצת גזית גלוב בחרו שלא להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker