חברת ניכיון הצ'קים אופל בלאנס הגדילה האשראי הבנקאי בכ-20% לכ-50 מיליון שקל

החברה תקבל מסגרת אשראי נוספת של 10 מיליון שקל מתאגיד בנקאי ■ האשראי יינתן כהלוואות מסוג On-Call או הלוואות לתקופה של עד שנה ויישא ריבית של פריים + 1.5%

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

אופל בלאנס, חברת ניכיון הצ'קים מאשדוד שבשליטת משפחת מזרחי, מרחיבה את פעילותה. החברה, בניהולו של דני מזרחי, הגדילה את מסגרת האשראי הבנקאית העומדות לרשותה בכ-20%, כך שכלל המסגרות יגדלו לכ-50 מיליון שקל. היום דיווחה החברה כי תקבל מסגרת אשראי נוספת בהיקף של 10 מיליון שקל מתאגיד בנקאי.

אופל, שמנייתה עלתה ב-80% בשנה האחרונה, נסחרת בבורסה לפי שווי של 150 מיליון שקל. המודל העסקי של החברה מבוסס על פירעון מוקדם של צ'קים דחויים תמורת גזירת "קופון". החברה, שלה תיק לקוחות בהיקף של כ-90 מיליון שקל, ממנת את פעילותה באמצעות הון עצמי (22 מיליון שקל), הלוואות בנקאיות והלוואות מצדדים שלישיים.

דני מזרחי
דני מזרחי

בחודשים האחרונים ערכה אופל סדרת מפגשים ("רוד שואו") עם גופים מוסדיים, במטרה להקצות 20% ממניותיה לגוף אסטרטגי - משקיע מוסדי או קבוצה של משקיעים פרטיים. אולם, עד כה החברה לא השלימה את המהלך.

באופל מעוניינים במשקיע שיביא ערך מוסף, ויתרום לצמיחת החברה בשנים הבאות. לאחר הקצאה המניות, הגוף האסטרטגי צפוי להזרים לתוך אופל סכום של כ-30-25 מיליון שקל, שיתרמו לחיזוק ההון העצמי ויסייעו להגברת הסחירות במניה.

כחלק מההכנות להקצאה העתידית, אופל השלימה באחרונה מיזוג של שתי חברות פרטיות שעוסקות בניכיון צ'קים לתוך אופל הבורסאית. מדובר היה בחברת מירסיני בע"מ, הפועלת בראשון לציון ובחברת אינווסטנט בע"מ, הפועלת בחולון. שתי החברות מציעות שירות של ניכיון צ'קים מסחריים, המרת מט"ח, העברת כספים לחו"ל ומימון עסקות יבוא. באחרונה גם הגדילו בעלי השליטה את הערבויות לחברה מ-30 מיליון שקל ל-75 מיליון שקל.

בעקבות הגדלת המימון הבנקאי, דני מזרחי מנכ"ל אופל בלאנס, מסר: "התרחבות הפעילות של הקבוצה לאחר מיזוגן של מירסני ואינווסנט לאופל מתבטאת בגידול בביקוש לאשראי מצד לקוחות ואני שמח שהמערכת הבנקאית, עימה אנחנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק, נותנת תמיכה לגידול בפעילות הקבוצה. אופל ממשיכה להתקדם בהתאם לאסטרטגיית הצמיחה שלה בכל הקשור לגיוון המקורות הכספיים מחד והמשך הפריסה הגיאוגרפית מאידך".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker