אודיוקודס מכוונת לגופים המוסדיים - על חשבון המשקיעים הפרטיים

החברה ביצעה הצעת רכש ל-8% ממניות החברה כדי להרחיק משקיעים פרטיים ■ אם ביצועי החברה ישתפרו, והמניה תהיה אטרקטיבית לגופים מוסדיים, מתכננת אודיוקודס לבצע הנפקת מניות בעבורם

עמרי זרחוביץ'

חברת אודיוקודס השלימה אמש הצעת רכש ל-8% ממניות החברה במחיר של 4.35 דולרים למניה. המחיר שיקף פרמיה של 13.5% על מחיר המניה ב-16 ביוני, אז הוגשה הצעת הרכש. החברה פירסמה את הצעת הרכש לפני כחודש וקיבלה ביקושים של 150%.

בשנתיים וחצי האחרונות נחתך מחיר המניה של אודיוקודס ב-50%. שווי החברה, שנסחרת גם בנאסד"ק וגם בת"א, עומד כיום על 155 מיליון דולר. לחברה שלושה בעלי מניות עיקריים: המנכ"ל שבתאי אדלרסברג, שמחזיק בכ-13% מהמניות; ליאוניד ביאליק מחזיק ב-11% מהמניות וקרן גידור אמריקאית בשם סנווסט מנג'מנט. החברה ביצעה תוכנית רכישה עצמית של מניות שבמסגרתה הקטינה את מספר המניות שלה מ-44.5 מיליון מניות ל-37 מיליון מניות. הסיבה לביצוע הצעת הרכש הוא מגבלה של הרשות לניירות ערך האמריקאית לגבי מספר המניות שניתן לרכוש ביום.

צילום: גיא רייביץ

אדלרסברג מסביר כי הסיבה למהלך הפיננסי היא רצון להחזיר את הגופים המוסדיים להשקיע בחברה, לאחר שהם נטשו אותה בעקבות הירידה במחיר המניה. לדבריו, הגופים המוסדיים נמנעים מלהשקיע בחברה בגלל מחזורי המסחר הנמוכים במניה ורצונם להיכנס להשקעות נזילות. למעשה, המהלך נועד גם כדי להקטין את משקלם של המשקיעים הפרטיים במניה, שלפי אדלרסברג, מגדילים את התנודתיות במניה.

אדלרסברג פירט גם על המהלך הבא, שיכניס את הגופים המוסדיים לחברה. הנהלת החברה מחכה לתקופה שבה מחיר המניה יעלה, אם אכן זה יקרה, וביצועי החברה יהיו אטרקטיביים בעבור גופים מוסדיים להשקעה בחברה. במקרה כזה מתכננת ההנהלה לבצע הנפקת מניות לגופים מוסדיים ספציפיים, בדיסקאונט מסויים על מחיר המניה, וכך להביא משקיעים יציבים לטווח ארוך.

אודיוקודס מתכננת לפרסם את תוצאותיה הכספיות ביום שלישי הבא, לפני תחילת המסחר בארה"ב. ברבעון הראשון רשמה החברה הכנסות של 35 מיליון דולר, ירידה של 7% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח הנקי של החברה הסתכם ב-1.6 מיליון דולר או 6 סנט, לעומת 1.9 מיליון דולר או 5 סנט למניה ברבעון המקביל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker