מנהלי לידר שוקי הון הפורשים במו"מ עם ג'פריס על הקמת חברת חיתום

חברי ההנהלה הפורשים אמורים לרכוש תחילה את החברות־הבנות של לידר שוקי הון, העוסקות בחיתום וברוקראז', מהחברה־האם לידר השקעות תמורת כ-25 מיליון שקל וליצור את השותפות עם ג'פריס

חברי ההנהלה הפורשים של בית ההשקעות לידר שוקי הון מנהלים מו"מ עם חברת הפיננסים האמריקאית ג'פריס על הקמת חברה משותפת בתחום החיתום והברוקראז'. חברי ההנהלה הפורשים אמורים לרכוש תחילה את החברות־הבנות של לידר שוקי הון, העוסקות בחיתום וברוקראז', מהחברה־האם לידר השקעות תמורת כ-25 מיליון שקל וליצור את השותפות עם ג'פריס. עם המנהלים שייכללו בחברה החדשה נמנים המנכ"ל הפורש של לידר שוקי הון, עמית ורדי, המשנה למנכ"ל, שי בן יקר, מנכ"ל חברת החיתום רנן אורגד, סמנכ"ל כספים ירון שטינמץ, היועץ המשפטי בעז קרניאל, ומנהל מחלקת המחקר, אלון גלזר.

ג'פריס פועלת, בין השאר, בתחומי הבנקאות להשקעות, ברוקראז', מחקר וניהול נכסים. החברה נמצאת בשליטת לאוקאדיה נשיונל קורפוריישן (Leucadia National Corporation), חברת אחזקות בתחום הפיננסים הנסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי שוק של כ-6.5 מיליארד דולר. לג'פריס אין כיום נציגות בישראל.

עמית ורדי
עמית ורדיצילום: עופר וקנין

לפי מתווה העסקה, לידר השקעות תישאר עם הנכס העיקרי והמצליח ביותר של לידר שוקי הון - בית ההשקעות ילין לפידות (50%), הנמצא תחת ניהולם של יאיר לפידות ודב ילין; השניים מחזיקים כל אחד ב-25% מילין לפידות ששוויו מוערך במיליארד שקל.

העסקה, שאמורה להיסגר עד סוף ספטמבר 2016, מתבצעת, לאחרי שהיחסים בין ראשי לידר השקעות, בראשות היו"ר צחי אפלויג, למנהלי לידר שוקי הון הידרדרו. בתחילה ניהלה לידר השקעות מגעים עם בית השקעות ווליו בייס, הנמצא תחת ניהולם של עידו נויברגר וויקטור שמריך, לרכישת פעילות החיתום והברוקראז', אבל המגעים לא הבשילו לכדי עסקה. לאחר מכן הגישו מנהלי לידר שוקי הון הפורשים את הצעת הרכישה ללידר השקעות. אם העסקה תיסגר, ג'פריס תשקיע בשלב הראשון סכום לא מהותי בחברה החדשה תמורת הקצאה של כמה עשרות אחוזים ממניותיה ובהמשך היקף ההשקעה עשוי לגדול.

פעילות החיתום והברוקראז' של לידר שוקי הון מבוססת בעיקר על המוניטין שצברו מנהליו. עם לקוחות לידר שוקי הון נמנים צדיק בינו, בעל שליטה בבנק הבינלאומי ובפז, קבוצת החברות הפרטיות של יצחק תשובה, קבוצת דלק, גזית גלוב, קרן פימי, ביג והראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker