תמורת עוד 192 מיליון שקל: מליסרון רוכשת את השליטה בפארק עופר פתח תקווה

באמצעות רכישה של 24% נוספים מרחיבה קבוצת מליסרון את שליטתה בפארק עופר בפתח תקווה ■ פארק עופר בפ"ת כולל כ-88 אלף מ"ר של שטחי השכרה ונמצא ב-100% תפוסה ■ בין השוכרים העיקריים: IBM, אינטל, מארוול, סלברייט ופוליקום

אסא ששון
שתפו בפייסבוק

קבוצת מליסרון דיווחה הבוקר כי חתמה על הסכם להגדלת חלקה בפארק עופר בפ"ת, וזאת באמצעות רכישה של כ-24% נוספים תמורת כ-192 מיליון שקל במזומן, מהם כ-160 מיליון במזומן ו-32 מיליון במניות מליסרון לפי ערכן בשוק. כיום, טרם השלמת העסקה, מחזיקה מליסרון ב-50% ממניות חברת אזורי מל"ל, שהיא בעלת הזכויות בפארק הקיים ובפארק עופר ב', המוקם בימים אלה.

ליאורה עופר
ליאורה עופרצילום: ורדי כהנא

בהתאם להסכם, תהפוך מליסרון לבעלת השליטה בפארק באמצעות רכישת 20% מהמניות המוחזקות ע"י כפר מל"ל ועוד כ-4% מצד ג', כך שלאחר השלמת העסקה יעלה שיעור האחזקה של מליסרון לכ-74%, ואילו המושב יוותר עם אחזקה של 26%. השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של תנאים מתלים שונים.

פארק עופר בפ"ת כולל כ-88 אלף מ"ר של שטחי השכרה ונמצא בתפוסה מלאה. בין השוכרים העיקריים ניתן למנות את IBM, אינטל, מארוול, סלברייט, פוליקום, קליק סופטוור ועוד. שווי הפארק בספרים, נכון לסוף חודש מרץ 2016, נאמד בכ-1.24 מיליארד שקל. ה-NOI המייצג ב-2016 הינו כ-90 מיליון שקל.

פארק עופר ב' המוקם בימים אלה בסמוך לפארק הקיים, יכלול ארבעה מבנים בני 11 קומות בשטח כולל להשכרה של כ-50 אלף מ"ר וכן כ-1,400 חניות, והחברה מעריכה כי יאכלס כ-4,000 עובדים מחברות שונות. בשלב הראשון ייבנו שני בניינים. הבניין הראשון כבר הושכר במלואו לחברת סייבר ארק הממוקמת כיום בפארק א' של החברה, ואשר תעביר את פעילותה לבניין החדש. בניית שני הבניינים עתידה להסתיים במהלך 2017.

שווי הפארק בספרים, נכון ליום 31 במרץ 2016, נאמד בכ-135 מיליון שקל (כולל קרקע), ועלות ההשלמה ליום זה עמדה על 345 מיליון שקל. ה-NOI הצפוי בהשלמת הבנייה הינו בטווח של 40-42 מיליון שקל.

מליסרון, בשליטת קבוצת עופר השקעות ובניהולם של ליאורה עופר (יו"ר) ואבי לוי (מנכ"ל), הינה חברה המתמחה בהקמה, החזקה וניהול של קניונים, המוכרים תחת המותג "קניוני עופר", והינה מהחברות המובילות בישראל  בתחום.

נכון למרץ 2016, בבעלות החברה ובניהולה 25 נכסים מניבים בשטח כולל של כ-666 אלף מ"ר שטחי השכרה המאוכלסים בשיעורי תפוסה גבוהים של כ-98%. בין הנכסים המרכזיים של מליסרון: עופר הקריון, עופר רמת אביב, עופר גרנד קניון באר-שבע, עופר גרנד קניון חיפה, עופר רחובות, עופר גרנד קניון פתח-תקוה, עופר בילו סנטר אאוטלט, פארק עופר פתח תקוה ועוד.

אבי לוי מנכ"ל מליסרון
אבי לוי, מנכ"ל מליסרוןצילום: עופר וקנין

המנכ"ל לוי אמר כי "מליסרון רואה במהלך זה צעד חשוב בהגדלת פעילות החברה, כחלק מהשאיפה להמשיך ולהתרחב. פארק עופר בפתח תקווה הינו פרויקט דגל בתחום פארקי ההייטק בישראל, ומהווה משכן לחברות הייטק מובילות בארץ ובעולם. לאור הצלחתו והביקוש ההולך וגדל, החלטנו להקים בימים אלה את פארק עופר ב' בעלות השקעה של כ-450 מיליון שקל. אנו מאמינים שמגמת הצמיחה תימשך לאורך זמן, לכן נמשיך ונשקיע במטרה לספק את התנאים והשירותים הטובים ביותר עבור השוכרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker