ב. יאיר גייסה 40 מיליון שקל באג"ח

לפי הודעת החברה, הביקושים בשלב המוסדי הגיעו ל-103 מיליון שקל, מה שאיפשר לחברה להוריד את הריבית המקסימלית לשלב הציבורי, שנקבעה קודם לכן על 4.5% בשנה

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
צילום: אוליבייה פיטוסי

חברת הבנייה ב. יאיר הודיעה אמש (ב') כי השלימה גיוס של 40 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת סדרת אג"ח חדשה, סדרה 14. בשלב הציבורי נקבעה ריבית שקלית מקסימלית של 3.1%.

לפי הודעת החברה, הביקושים בשלב המוסדי הגיעו ל-103 מיליון שקל, מה שאיפשר לחברה להוריד את הריבית המקסימלית לשלב הציבורי, שנקבעה קודם לכן על 4.5% בשנה.

ב. יאיר, כמו רבות מהחברות שמגייסות כסף מהציבור בדרך כלל, ואף ביתר שאת בשבועות האחרונים, עוסקת בתחום הנדל"ן, בעיקר בייזום פרויקטים למגורים. החברה גם מחזיקה בקניון הפסגה, שמשמש עבורה נכס מניב. מניות החברה נסחרות בבורסה בתל אביב במחיר המשקף לה שווי שוק של 179 מיליון שקל, לאחר זינוק של יותר מ-50% מתחילת השנה, ואולם הסחירות במניות היא נמוכה, מכיוון ששני בעלי המניות העיקריים בה, האחים יוסף ויאיר ביטון, מחזיקים בשיעור ניכר מהן, כ-41% לכל אחד.

יאיר ביטוןצילום: עופר וקנין

כך, אנשי שוק ההון מתעניינים בב.יאיר בעיקר כחברת אג"ח. לחברה יש חמש סדרות אג"ח נוספות שכבר נסחרות בבורסה המקומית בתשואות לפדיון נמוכות של 1%-4% (בהתאם למח"מ), שמשקפות ביטחון של המשקיעים בנוגע ליכולת החזר החוב של החברה.

התשואות ירדו בשנים על רקע תוצאות כספיות טובות שהציגה החברה. זאת, אף ששמה של החברה ושמותיהם של בעלי מניות בה נקשרו באחרונה בשתי פרשות שנדונות כעת בבתי המשפט - האחת נוגעת להאשמות בהלבנת הון של ארגוני פשיעה, והשנייה היא פרשת עו"ד רונאל פישר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker