לאחר שנחסמה פעילות I TRADER בישראל: מט"ח 24 רוכשת את רשימת לקוחותיה

דוד מסיקה, מנכ"ל מט"ח 24: "אני משוכנע שהלקוחות החדשים, ייהנו ממעטפת מקצועית, אמינה ומוסדרת"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הפורקס מט"ח 24 רכשה את רשימת הלקוחות של I TRADER. זאת לאחר שרשות ניירות ערך דחתה את בקשת הרישיון של החברה בבעלותו של עידו פישמן. I TRADER נדרשה לסיים את פעילותה עד ל-14 ביולי, ולכן לבעלים לא נותרה ברירה אלה למכור את הנכס היחיד שבידם - רשימת הלקוחות. מט"ח 24 מסרה כי העסקה "מוערכת בכמה מילוני שקלים". I TRADER היתה אחת מהחברות שהעניקו חסות למועדון הכדורסל של מכבי תל אביב ב-2015.

בין בעלי השליטה במט"ח 24 ניתן למצוא את שמו של יריב גילת שהינו גם בעל מניות גדול בפיינל, חברה פרטית, שנחשבת לרווחית מאוד. שוויה של פיינל מוערך ביותר ממילארד דולר. החברה סוחרת בשווקים באמצעות כספה שלה עם סוחרים ורובוט מסחר (אלגוריתם מסחר). בניגוד למט"ח 24, שמשרתת לקוחות, המערכת של פיינל אינה פתוחה לקהל הרחב. גילת רכש את מט"ח 24 ב–2012 עם כמה שותפים, חלקם אנשי עסקים מוכרים: רוני פלד, אלי זמיר, גיא ברנשטיין (כיום מנכ"ל פורמולה מערכות), רן שטרקמן (לשעבר מנכ"ל פלאזה סנטרס של אלביט הדמיה), ניר יוסף (הבעלים של מסעדת NG בתל אביב), רפי כהן (הקים את מט"ח 24 ויו"ר הדירקטוריון), רז לוי (המנכ"ל הקודם) והמנכ"ל דוד מסיקה.

 מסיקה מסר כי: "אני משוכנע  שהלקוחות החדשים, ייהנו ממעטפת מקצועית, אמינה ומוסדרת".

ניסיון ההסדרה של תחום הפורקס בישראל ובדיקה רוחבית שמבצעת רשות ניירות ערך לכלל החברות שהגישו בקשה לקבלת רישיון זירה העלתה כי מרביתם לא יכולות לעמוד בתנאים אותם קבע החוק החדש. לכן מתוך 21 החברות שנבדקו נותרו רק 9. הערכות בשוק הינם כי רק אחדות מהן יקבלו רישיון.

בכתבה שפורסמה במגזין TheMarker לפני כחמישה חודשים, הוצגה בין היתר דרך הפיתוי של חברת I TRADER, בעזרתה משכה לקוחות חדשים - מודעה בה הבטחה לרווחים אטרקטיבים של "עד 90% תשואה".

דוד מסיקה
מנכ"ל מט"ח 24, דוד מסיקהצילום: מט"ח 24

תוכן השיחה אותה ערכנו עם נציגת החברה:

"ראינו שהורדת את האפליקציה שלנו, את רוצה להשקיע?"

כן, אבל אני לא מבינה מה בדיוק לעשות איתה.

"מעולה. תקבלי ממני איש מקצוע מיומן, מאמן מסחר, שייתן לך כלים".

איזה כלים?

"הוא יראה לך עסקות חמות. יצא לך לשמוע על עונת הדו"חות?"

לא.

"זו העונה שבה החברות מפרסמות את הדו"חות הרבעוניים שלהן ומראות כמה הן הרוויחו או הפסידו. אם החברה הרוויחה, המניה שלה עולה; אם הפסידה, המניה יורדת - ולך יש הזדמנות לעשות רווחים".

אתם באמת יודעים אם החברה תרוויח או תפסיד?

"את צריכה לזהות את המגמה של הנכס. המאמן יעזור לך".

אפשר להתחיל קודם במערכת דמו, לצורך האימון?

"אנחנו לא מאמינים בזה כי הכסף לא אמיתי והרגש שלך שונה. את צריכה לפתוח תיק בשביל שאצמיד לך מאמן מסחר שיבנה לך תוכנית עבודה מסודרת".

אבל מפחיד אותי לבצע פעולות במערכת שאני לא מבינה אותה.

"את לא חייבת להתחיל מיד לבצע פעולות, יסבירו לך איזה זה עובד, והכסף ישכב בחשבון הפרטי שלך".

אני יכולה להשקיע 100 שקל בשביל האימון?

"המינימום הוא 1,000־2,000 שקל, אבל את לא מסכנת את הכסף, אלה דמי רצינות כדי שאשריין לך מאמן מסחר".

למאמן יש רישיון ניהול השקעות או ניהול תיקים?

"לא. הוא רק נותן לך את הכלים לסחור. אלה אנשים מקצועיים שחיים ונושמים את שוק ההון, אנשים עם תארים. לכן הם מאמני מסחר של לקוחות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker