הנושים הפיננסיים של אלון רבוע כחול אישרו פה אחד את ההסכם

במקרה שבעלי מניות המיעוט בחברה יתנגדו להסכם, יידרש בית המשפט להכריע אם לאשר את ההסדר למרות ההתנגדות ■ הנושים הפיננסיים מחזיקים בחוב כולל של כמיליארד שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אסיפת הנושים הפיננסיים של חברת אלון רבוע כחול אישרה פה אחד את הסדר הנושים. כל הנושים הפיננסיים השתתפו באסיפה.

הנושים הפיננסיים, המחזיקים בחוב כולל של 1.02 מיליארד שקל, אישרו הסדר שבמסגרתו תזרים חברת ח.ח.א אחזקות, שבבעלות מוטי בן משה, 600 מיליון שקל לאלון רבוע כחול ב-2016–2017. מיד לאחר השלמת ההסכם יוזרמו 335 מיליון שקל, שישמשו לפירעון מוקדם של כ–30% מהחוב של אלון רבוע כחול לנושים אלה. בסכום זה נכלל חוב של 30 מיליון שקל לשתי חברות ביטוח האשראי - כלל ביטוח אשראי ובססח. סכום נוסף של 265 מיליון שקל יוזרם לאלון רבוע כחול ב–2017.

כמו כן, הנושים הפיננסיים קיבלו אופציה לחייב את בן משה לפרוע בפירעון מוקדם את יתרת החוב של אלון רבוע כחול כלפיהם בתום 12 חודשים מהשלמת ההסדר. בן משה ציין בתחזית תזרים המזומנים, שצירף לכתב הזימון לבעלי איגרות החוב לקראת האסיפה שהתקיימה אתמול, כי בכוונתו לפרוע בפירעון מוקדם את מלוא חובו לבעלי האג"ח ולבנקים בתוך 12 חודשים ממועד השלמה של ההסדר. לצורך זה, הוסיף, מתכננת אלון רבוע כחול להנפיק איגרות חוב חדשות בסך 550 מיליון שקל ב–2017.

מוטי בן משה
מוטי בן משה צילום: אייל טואג

כחלק מההסדר ישלם בן משה לחברת אלון ישראל - בעלת השליטה הקודמת באלון רבוע כחול (72.7%) - 115 מיליון שקל. סכום זה יוגדר כהחזר שתי הלוואות בעלים בסך 170 מיליון שקל שאלון ישראל נתנה לאלון רבוע כחול.

בעקבות ההזרמות של בן משה לאלון רבוע כחול הוא יחזיק בבעלות המלאה בחברה, וימחק את בעלי מניות המיעוט שהחזיקו עד כה ב–27.3% ממניותיה.

נקודה זו עשויה לעכב את השלמת ההסדר למרות אישור הנושים הפיננסיים. אתמול אחר הצהריים התכנסה אסיפת בעלי המניות, כדי להצביע אם לאשר את ההסדר שמציע להם פיצוי של 2.2 מיליון שקל עבור מניותיהם בחברה. על פי הערכות, בעלי המניות צפויים להתנגד לאחר שפרופ' אמיר ברנע, שמונה מטעם בית המשפט המחוזי, קבע כי שווי המניות הוא 9.1 מיליון שקל. ברנע התבקש להכריע בנושא שווי המניות של בעלי מניות המיעוט בעקבות תביעה ובקשה להכיר בה כתביעה נגזרת שהגיש אחד מבעלי המניות באלון רבוע כחול.

במקרה שבעלי המניות יתנגדו, יובא ההסדר לאישור בית המשפט שיתבקש להכריע אם לאשר אותו למרות התנגדותם - ולאפשר לאלון רבוע כחול להשלים את ההסדר כמתוכנן עד סוף אוגוסט 2016.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker