בעקבות חוק שכר הבכירים: אמיר הסל, מנהל ההשקעות הראשי של הראל - פורש

הסל עובד בהראל כ-15 שנה ובשנה שעברה הוא נהנה מעלות שכר של 3.6 מיליון שקל - גבוה בכמיליון שקל מהמגבלה שהקבע בחוק שכר הבכירים - 2.5 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

אמיר הסל, מנהל ההשקעות של חברת הביטוח הראל, הודיע כי היום כי בכוונתו לסיים את תפקידו על רקע חוק שכר הבכירים. בהודעה לבורסה שפירסמה הראל נאמר כי "בהתאם להודעה שהעביר מר הסל לחברה, התפטרותו נעשית על רקע חוק תגמול לנושאי משרה בתאגידים פיננסיים".

הסל צפוי להקים קרן השקעות פרטית. בהראל הדגישו כי החברה "תשקול בחיוב רב היענות לבקשתו של מר הסל, להשקעה בקרן שיקים, בהנחה שההשקעה תתאם את צרכי הקבוצה, מדיניות ההשקעות שלה ונהליה".

הסל עובד בהראל כ-15 שנה ובשנה שעברה הוא נהנה מעלות שכר של 3.6 מיליון שקל - גבוה בכמיליון שקל מהמגבלה שהקבע בחוק שכר הבכירים -  2.5 מיליון שקל. הסל אחראי על תיק השקעות של הראל שעומד על היקף של 170 מיליארד שקל.

אחת ההשקעות האחרונות של הסל היה רכישת 3% ממאגר תמר יחד עם קרן תש"י. לפי ההערכות, העסקה מייצגת תשואה של 13%-15% לרוכשים. אחד הסיכונים העיקריים שעומד בפני רוכשי העסקה הוא פתיחת החוזים הצפויה בעוד כחמש שנים של רוכשי גז תמר. אז צפוי מחיר הגז לרדת ועמו התשואה למשקיעים. ככל הידוע הראל לא הגנה על עצמה בגין ירידת מחירי הגז. אולם עודף התשואה יאפשר לה פגיעה כתוצאה מירידת מחירי הגז.

ההשקעה של הראל במאגר תמר מהווה חלק מאסטרטגיית ההשקעות של הראל בתשתיות ומצטרפת לפרויקטים מניבים נוספים שבהם השקיעה הראל, בהם כביש 6, הרכבת קלה בירושלים, כביש 431, מתקן ההתפלה בפלמחים ועוד. תחום ההשקעות בתשתיות מוגדר בקבוצת הראל כאחד מתחומי ההשקעה האסטרטגיים, המתאים לחסכון פנסיוני. ההשקעה בתמר מאפשרת להראל לגוון את תמהיל ההשקעות של העמיתים באפיק השקעה המייצר תזרים משמעותי יציב המבטיח בשנים הקרובות תשואה עודפת ברמת סיכון נמוכה.

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות, אילן פלטו, אמר היום בתגובה לפרישתו של הסל כי "המהלך הפופוליסטי של כחלון ויחימוביץ' ממשיך לפגוע ביציבות המערכת הפיננסית ומוביל לעזיבה של בכירים נוספים. מי שייפגע כתוצאה מההחלטה החפוזה והלא אחראית של ועדת הכספים הם לא הבכירים שעוזבים, שאין ספק שייקלטו בתפקידים בכירים עם תגמול נאות בחברות פרטיות, אלא הציבור הרחב, שמעתה כספי החיסכון שלו ינוהלו על ידי מנהלים בינוניים ופחות מחויבים ומתומרצים להשאת ערך לעמיתים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker