כיל זינקה ב-4.8% לאחר שביילרוסקלי חתמה על חוזה הספקת אשלג לסין

(עדכון אחרון: 18:50) ביילרוסקלי, שבבעלות ממשלת בלארוס, חתמה על חוזה הספקת אשלג לסין במחיר של 219 דולר לטון - מחיר הנמוך ב-8 דולר מהמחיר בחוזה להספקת אשלג שנחתם בסוף יוני בין ביילרוסקלי לבין החברה ההודית Indian Potash

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

מניית כיל, מקבוצת החברה לישראל, זינקה היום (ה') היום ב-4.8%. זאת בעקבות דיווח לפיו חברת ביילרוסקלי, שבבעלות ממשלת בלארוס, חתמה על חוזה הספקת אשלג לסין במחיר של 219 דולר לטון - מחיר הנמוך ב-8 דולר מהמחיר בחוזה להספקת אשלג שנחתם בסוף יוני 2016 בין ביילרוסקלי לבין החברה ההודית Indian Potash, להספקת 700 אלף טון אשלג, במחיר של 227 דולר לטון.

חברת כיל דיווחה השבוע על חתימת חוזה ראשון בהודו, אף כי לא פירטה את הכמויות והמחיר לפיהם נחתם.

חברות כיל אשלג
אשלג שמפיקה כילצילום: בלומברג

סין היא יבואנית האשלג הגדולה בעולם, ובשל כוח הקנייה שלה היא זוכה בהנחות של 15-10 דולר בהשוואה לשוק ההודי. העיכוב הממושך בחתימה על חוזה ההספקה של כיל בסין גרם לעיכוב בחתימה על חוזים במדינות אחרות, וגרם לירידה בכמויות האשלג ששווקו על ידי חברות הדשנים במחצית הראשונה של 2016. מניית החברה לישראל, שמחזיקה ב-46% ממניותיה של כיל, קופצת ב-6.7% בעקבות העלייה במניית כיל.

גורם נוסף לעליה החזקה במנית כיל הוא החלטתה של יצרנית האשלג הקנדית Mosaic להשבית את המכרה Colonsay שבמחוז ססקצ'וון עד לסוף 2016. השבתת המכרה תקטין את עודף ההיצע על הביקוש בשוק האשלג, שנובע מהרחבת מכרות קיימים, והצפי לפתיחת מכרות חדשים בקנדה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker