אמדוקס על השינוי הארגוני: לא נועד כדי לפטר עובדים

עובדי חטיבת ה-Delivery של אמדוקס חוששים למשרתם בעקבות שינוי שמתכננת החברה בפעילות החטיבה ■ מנהלת החטיבה, תמי מינץ, במכתב לעובדים: המהלך נמצא בשלב בוסרי של חשיבה ראשונית, ולא התקבלה שום החלטה לגבי יישומו

עמרי זרחוביץ'

חברת אמדוקס מבצעת שינוי אירגוני שנועד לשפר את המעמד התחרותי שלה. ואולם השינוי, שיבוצע בחטיבת ה-Delivery שלה, מעורר חששות בקרב עובדי החטיבה, ובעיקר בדרג הביניים. החטיבה כוללת כ-5,000 עובדים, בהם 1,500 בישראל, ולפי הערכות, יש מאות עובדים בדרג הביניים. עם זאת, נכון לעכשיו, לא דובר בחברה על פיטורים.

בחטיבת ה-Delivery מתאימים את מוצרי אמדוקס לדרישות של הלקוחות השונים. בחטיבה יש עובדים לפי התמחות - למשל QA, תשתיות וכו' - שמסייעים להטמיע את מוצרי החברה אצל הלקוחות, תחת מנהלי הפרויקטים. כך, עובדי החטיבה יכולים למצוא את עצמם בפרויקט של כמה חודשים בארה"ב, באנגליה או בגרמניה.

כעת, אמדוקס מתכננת שינוי ארגוני שבו חטיבת ה-Delivery תחולק לששה אזורים גיאוגרפיים שונים. למעשה, באמדוקס מתכננים לפרק את מרכז ההתמחות, ולהכפיף את העובדים לאזורים השונים. השינוי נועד כדי לאפשר לאמדוקס לתת שירות יותר טוב ללקוחות, ולשפר את המעמד שלה מול המתחרות. עם זאת, בדרג הביניים חוששים כי במסגרת תהליך ההתייעלות, לא יימצאו להם תפקידים.

תהליכי התייעלות ושינויים ארגוניים גוררים במקרים רבים גם פיטורי עובדים, ובדרג הביניים של החטיבה חוששים כי במסגרת התהליך לא יימצאו להם תפקידים. עם זאת, במכתב ששלחה היום תמי מינץ, מנהלת חטיבת ה-Delivery, לעובדים, היא הדגישה כי מטרת המהלך היא לא פיטורי עובדים.

"הופתעתי לקרוא הבוקר בעיתון 'כלכליסט' את הידיעה בדבר השינוי הארגוני שאמדוקס מתכוונת לערוך ביחידת ה-Delivery, אותה אני מנהלת, בכל העולם ובישראל", כתבה מינץ במכתב. "ברצוני להבהיר: מדובר בפרסום מטעה שאינו נכון. המהלך שדובר בו בכתבה נמצא בשלב בוסרי של חשיבה ראשונית, לא התקבלה שום החלטה לגבי יישומו, ובכל מקרה לא מדובר במהלכים שנועדו לפיטורי עובדים.

"בכל עת אנו בוחנים שינויים ושיפורים בדרכי עבודתנו. רעיונות אלו נבחנים בצוותי עבודה משותפים בין עובדים ומנהלים. פרסום הרעיונות בשלב זה הוא מגמתי, חסר אחריות ופוגע בחברה ועובדיה. לצערי הרב נראה שעומדים מאחורי הפרסום גורמים זרים שאינם בוחלים בכל דרך להשיג את מטרתם, לרבות על ידי זריית פחד בין עובדי החברה. אני גאה ומודה לעובדים הרבים התורמים לעשייה ולתהליכי החשיבה", סיכמה מינץ.

אמדוקס מעסיקה כ-25 אלף עובדים ברחבי העולם, מתוכם כ-4,700 בישראל. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-9 מיליארד דולר, לאחר שמנייתה עלייה של כ-3% בשנה האחרונה. החברה רשמה ברבעון הראשון הכנסות של 926 מיליון דולר. הכנסות החברה צמחו בעיקר באירופה, בארה"ב נרשמה יציבות, אך בשאר העולם נרשמה ירידה. בשורה התחתונה רשמה אמדוקס רווח נקי מתואם (Non-GAAP) של 140 מיליון דולר, לעומת 129 מיליון דולר ברבעון המקביל.

אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס
אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקסצילום: נתן דביר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker