אחרי הברקזיט: אינטו גייסה 10 מיליון שקל להשקעה בלונדון

ערן רוט, מנכ"ל אינטו: "ישראלים רבים קנו ליש"ט מאז הברקזיט בעקבות נפילת השער, ומחפשים אפיקי השקעה במטבע הבריטי"

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

אינטו, הרשת החברתית להשקעות בנדל"ן של ערן רוט ודב קוטלר גייסה בשבוע האחרון 10.5 מיליון שקל להשקעה בפרויקט נדל"ן בלונדון, שהיקף ההשקעה הכולל בו נאמד בכ-30 מיליון שקל. ההשקעה מגיעה בעיתוי מעניין – דווקא אחרי הברקזיט, החלטת הבריטים לצאת מגוש היורו. הברקזיט הגדיל את אי הוודאות לגבי הכלכלה הבריטית,  אך גם הפילה את הליש"ט ולכן הפכה את העסקה לזולה יותר.

במסגרת העסקה תעמיד אינטו הלוואה ליזם הפרויקט לתקופה של 18 חודשים כאשר עומדת לו הזכות לפרוע אותה כבר לאחר שנה. ההלוואה כוללת התחייבות של החברה היזמית לרכוש את חלקם של המשקיעים במחיר שסוכם מראש ומגובה בערבות אישית של היזם (Buy Back). תהליך הבנייה צפוי להסתיים בתוך 15 חודשים והדירות תימכרנה בתוך כשנה וחצי.

ערן רוט ודב קוטלרצילום: דנה קופל

פרויקט הנדל"ן ממוקם בשכונה היוקרתית Ealing בצפון-מערב לונדון. באינטו מציינים כי הביקושים ומחירי הדירות עשויים לעלות החל מ-2019 לאחר בניית קו רכבת שיחבר את השכונה ל-40 תחנות במרכז העיר. כמו כן, הם מציינים כי הביקוש לדירות בשכונה מבוסס על רוכשים מקומיים.

אינטו, שהוקמה לפני כשנה על ידי דב קוטלר וערן רוט, היא רשת השקעות חברתית שמאפשרת למשקיעים פרטיים לחבור יחד להשקעות נדל"ן גדולות. הרף המינימלי להשקעה הינו 25 אלף דולר. מה שהופך את ההשקעות לרשת חברתית, היא פלטפורמה שמאפשרת למשקיעים להתייעץ עם משקיעים אחרים ולעקוב אחר ההשקעות שלהם במטרה לבצע לימוד מעמיק יותר של הנכס בו הם משקיעים. עם זאת, הרשת עדיין בשלב ראשוני יחסית, כשהמטרה היא חיבור בין משקיעים בכל העולם. אינטו מוצאת נכסים חדשים, עורכת בדיקות נאותות, מחליטה האם לבצע את ההשקעה ומציעה למשקיעים להצטרף.

רוט התייחס לעיתוי העסקה, דווקא אחרי הברקזיט: "תהליך היפרדות אנגליה מהאיחוד יוצר הזדמנויות וסיכונים. גידרנו את סיכוני הנדל"ן בעסקה בהיבט של התחייבות חוזית של היזם, המגובה בערבות אישית לפרוע את חלקם של משקיעי הרשת לאחר 18 חודשים מתחילת ההשקעה בריבית שנתית ובכך ניטרלנו את סיכון אי ודאות מצב שוק הנדל"ן בלונדון ואפשרות לירידת ערך הדירות. ישראלים רבים קנו ליש"ט מאז הברקזיט בעקבות נפילת השער, ומחפשים אפיקי השקעה במטבע הבריטי ובאופן טבעי, נדל"ן מהווה אפיק השקעה מסורתי ויציב".

לפי רוט, ההשקעה הזאת לא תושפע מהברקזיט, מכיוון ש"הפרויקט פונה לקהל משפרי הדיור הבריטי. מחירן של הדירות בפרויקט צפויים להיות בממוצע כ-600 אלף ליש"ט לדירות של 2-1 חדרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker