אינסייטק של אלביט מדיקל קיבלה אישור FDA לטיפול ברעד ראשוני

מדובר במערכת שפותחה עבור מטופלים שאינם מגיבים לטיפול תרופת

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אלביט מדיקל שבשליטת קרן יורק עולה ב-3.7% לאחר שהחברה המוחזקת אינסייטק (31.4%) קיבלה אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לעשות שימוש ב-ExAblate Neuro, מערכת המוח שפיתחה לצורך טיפול ברעד ראשוני עבור מטופלים שאינם מגיבים לטיפול תרופתי.

מערכת המוח של אינסייטק מציעה טיפול לא פולשני וללא קרינה מייננת באמצעות טכנולוגית אולטרה סאונד ממוקד מונחה MRI שמטפל ברקמת מוח ללא צורך בפתיחת הגולגולת. המערכת עושה שימוש בגלי אולטרה סאונד בעוצמה גבוהה להשמדת רקמות היעד במוח בזמן שהמטופל נמצא במעקב MRI שמספק הדמיה רציפה, ניטור ושליטה בטיפול. רעד ראשוני הוא הפרעת תנועה שכיחה שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. הפרעת תנועה זו משפיעה בדרך כלל על הידיים, אך עלולה להשפיע גם על הראש, על הקול ועל הרגליים. מטופלים שסובלים מרעד ראשוני מאבדים לעתים קרובות את היכולת לבצע משימות יומיומיות פשוטות כמו אכילה, שתייה וכתיבה. הטיפולים החלופיים לסובלים מרעד ראשוני שאינם מגיבים לטיפול תרופתי כוללות גירוי מוחי עמוק, צריבה של רקמות בגלי רדיו והקרנות, טיפולים פולשניים או שכרוכים בקרינה מייננת ובסיכונים ניכרים.

אינסייטק הגישה את הבקשה לאשר את השיווק במערכת ExAblate Neuro בעקבות הצלחת הניסוי הקליני השלישי ב-76 מטופלים שסובלים מרעד ראשוני שחולקו לקבוצה שעברה טיפול (56 מטופלים) וקבוצת ביקורת (20 מטופלים), שקיבלה טיפול פיקטיבי ולאחר 3 חודשי מעקב קיבלה אפשרות לקבל טיפול אמיתי. שלושה חודשים לאחר הטיפול חוו המטופלים שיפור ניכר ברעד, בעוד שבקבוצת הביקורת לא הציגה שום שיפור ובחלקם אף אובחנה החמרה. שנה לאחר הטיפול מטופלים שעברו טיפול באולטרה סאונד ממוקד שמרו על אחוז ניכר מהאפקט הטיפולי.

אינסייטק עוסקת בפיתוח ייצור ושיווק של מערכות רפואיות טיפוליות שמבוססות על טכנולוגיה ייחודית שמשלבת שימוש באלומת אולטרה סאונד ממוקדת ובהדמיית תהודה מגנטית (MRI) לצורך ביצוע טיפולים לא פולשניים בגידול בגוף האדם.

מערכת המוח של אינסייטק

מוצרי אינסייטק מאפשרים השמדת רקמה בעומק הגוף, למשל שרירנים ברחם (ההתוויה הראשונה מאושרת FDA  של מערכת ExAblate)  ללא חיתוך או פגיעה ברקמות אחרות ותוך כדי בקרה ושליטה של תוצאות הטיפול. אינסייטק הפסידה 6.8 מיליון דולר במחזור של 2.8 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2016 ורשמה הפסד מצטבר של 62 מיליון דולר במחזור של 62 מיליון דולר מתחילת 2013 ועד לסוף הרבעון הראשון של 2016

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker