עם מגרשי גולף ו-100 חדרי נופש כבטוחה: סקייליין גייסה 112 מיליון שקל בשלב המוסדי

האג"ח שמנפיקה החברה מגובות בשיעבוד ראשון על אתר נופש קנדי גדול ששוויו מוערך ב-203 מיליון שקל לפחות ■ הריבית ירדה ל-5.2% בעקבות ביקושים גבוהים בשלב המוסדי

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר הנופש דירהארסט
אתר הנופש דירהארסט

חברת הנדל"ן המניב ואתרי הנופש סקיילין, שבשליטת מישורים של גיל בלוטרייך, הודיעה הבוקר למשקיעים בבורסה כי גייסה 112 מיליון שקל  בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח (סדרה א'). הסדרה מגובית בשעבוד מדרגה ראשונה על אתר נופש בקנדה הכולל 100 חדרי נופש, מסעדות, בריכות ומגרשי גולף. משך החיים הממוצע (מח"מ) של האג"ח הוא 4.85 שנים. הפירעון שלהן, שיחל ב-2017, יסתיים סופית ב-2023.

בשלב המוסדי נרשמו ביקושים של 250 מיליון שקל. אלה איפשרו לחברה להוריד את הריבית על האג"ח מרמה מתוכננת של 5.75%, ל-5.2%. השלב הציבורי של ההנפקה אמור להתקיים בימים הקרובים, ולחברה יש אפשרות לגייס בו עד 140 מיליון שקל.

הנכס שמשמש כבטוחה כולל חלק מניב וכן קרקעות שמיועדות לפיתוח. שווי החלק המניב הוערך בסוף 2015 על ידי חברת שירותי הנדל"ן האמריקאית Cushman & Wakefield ב-68 מיליון דולר קנדי (כ-203 מיליון שקל), והוא מניב NOI (רווח מהשכרה בניכוי הוצאות מימון והפעלה) של כ-14 מיליון שקל בשנה.

הגיוס האחרון של סקייליין בתל אביב היה מוצלח פחות. החברה הנפיקה את מניותיה למסחר בבורסה במארס 2014, ואיבדה זמן קצר אחר כך 50% משוויה. החברה גם סבלה במשך זמן ארוך מסחירות נמוכה, בעיקר מכיוון שאחזקות הציבור בה נותרו נמוכות. עם זאת, התאוששות מסוימת במניה (שמחירה עדיין נמוך ביותר מ-10% מהמחיר ביום ההנפקה) והגדלה הדרגתית של החזקות הציבור, סייעו לחברה, ששווי השוק שלה הוא 485 מיליון שקל, להיכנס בעדכון המדדים האחרון למדד יתר 50, כש-26.5% מהמניות מוחזקות כיום בידי הציבור והמוסדיים.

בלוטרייך אמר בעקבות הגיוס: "הנפקת איגרות החוב היא נדבך נוסף בשרשרת המהלכים הרבים שבוצעו על ידנו בשנה וחצי האחרונות, במסגרת השינוי האסטרטגי שחל בחברה, הכולל מיקוד החברה בפעילות מניבה והקטנת מרכיב הייזום והקרקעות, וכן חיזוק המיצוב העסקי והפיננסי של החברה. ההנפקה תסייע לחברה לגוון את מקורות המימון ואת הגמישות הפיננסית לקראת השנים הבאות, תוך פתיחת ערוץ מימון נוסף ובישראל, מעבר לגורמים הבנקאיים בקנדה ובארה"ב. עיקר תמורת ההנפקה צפויה להיות מנותבת על ידנו לפירעון של חוב בנקאי קיים".

גיל בלוטרייך. הקים את מישורים ב-1989
גיל בלוטרייך. הקים את מישורים ב-1989צילום: עופר וקנין

ההתאוששות התרחשה גם על רקע סדרת מימושים של קרקעות בקנדה, שלוותה בהתחזקות של הדולר הקנדי מרמת השפל שרשם מול הדולר האמריקאי (וכן מול השקל) בינואר 2016. מניית החברה האם, מישורים, שידעה גם היא שנים לא קלות, טיפסה בשנה האחרונה ב-20%.

את ההנפקה הובילו רוסאריו חיתום יחד עם קונסורציום שכלל את לאומי פרטנרס, אקסלנס חיתום, דיסקונט חיתום, מנורה חיתום ואגוז. יעקב אקילוב שימש כיועץ החברה להנפקה. עורכי הדין גבי הייק, אבי דושניק, בתיה רוזנברג ויהל חלמיש ממשרד עורכי הדין גולדפרב זליגמן ליוו את ההנפקה מבחינה משפטית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום