מחזיקי איגרות החוב של סקיילקס: "לא נאשר לחברה לבצע רכישה עצמית של אג"ח בשוק"

החברה רצתה לרכוש ב-12 מיליון שקל אג"ח שנסחרות בשוק מתחת למחיר הפארי ■ המחזיקים המתנגדים: "המהלך ימנע מהחברה לבצע פדיון מוקדם לאגרות חוב בסוף השנה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

סקיילקס בשליטת לפידות של יעקב לוקסנבורג לא תוכל לקנות אגרות חוב של עצמה בשוק. כך החליטו מחזיקי אגרות החוב של החברה בהצבעה שנערכה בשבוע שעבר. בהתאם לקבוע בתנאי איגרת סדרה י"א של החברה שנוצרה לאחר ההסדר, בעלי אגרות החוב של סקיילקס נדרשו על ידי החברה לתת את הסכמתם לכך כי החברה תבצע רכישה עצמית של 20 מיליון אגרות חוב בהקיף כספי של 12 מיליון שקל. בפועל 70% מהמצביעים אשר השתתפו בהצבעה הצביעו נגד המהלך כאשר רק 29% הצביעו בעד.

לדברי בכיר בגוף מוסדי אשר הצביע נגד "היחידים שאישרו את המהלך היו גופים אשר החזיקו גם במניות של החברה, להם אינטרס מנוגד למחזיקי אגרות החוב. לא ברור למה הנאמן, אשר נדרש  על ידנו לפרסם גם את הפירוט לתוצאות ההצבעה, לא פסל את הצבעתם". עוד ציין הבכיר כי "הנושא לא פתוח למשא ומתן עתידי".

יעקב לוקסנבורגצילום: מיקי קרצמן

בין הגופים אשר התנגדו למהלך היתה חברת מגדל. לטענת המתנגדים, בקופת החברה אין די כסף על מנת לבצע את מהלך הצעת הרכש, וכדי לעמוד בהתחייבות של החברה לביצוע פדיון מוקדם בהיקף של כ-12 מיליון שקל עד סוף השנה.

הפדיון אמור להתבצע לפי המחיר המלא של הפארי, ולפיכך חלק מהמתנגדים גורסים שמי שיענה להצעה יהיה "פראייר", כלשונם. מי שימכור בהצעת רכש, יכול לגלות בעוד כמה חודשים כי במקום לקבל 58 אגורות הוא יכול היה לקבל 100 אגורות. "נראה כי המהלך אמור לשרת את כיסה של בעלת השליטה", הסביר  את התנגדותו בכיר באחד הגופים המוסדיים.

אגרות החוב של סקיילקס נסחרות בתשואת זבל של 11.9% ומחיר של כ-62 אגורות.

מהחברה נמסר בתגובה כי "דירקטוריון החברה סבר ועודנו סבור כי בתנאי השוק הנוכחיים, רכישה עצמית של האג"ח היא לטובת החברה, בעלי החוב ובעלי המניות שלה. עם זאת, בעלי האג"ח החליטו בשלב זה שלא לאפשר ביצוע מהלך זה והחברה מכבדת את החלטתם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker