טבע מנצלת את אפקט הברקזיט: שוקלת להקדים הנפקת ענק למימון רכישת אקטוויס

החברה תיכננה הנפקת אג"ח ב-22 מיליארד דולר לספטמבר או לרבעון הרביעי של 2016 ■ הקדמת ההנפקה נועדה לנצל את השפל של כל הזמנים בתשואות על האג"ח האמריקאי בעקבות משבר הברקזיט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת טבע שוקלת להקדים את ההנפקה של איגרות חוב בהיקף של 22 מיליארד דולר שתוכננה לספטמבר או לרבעון הרביעי של 2016. הנפקת איגרות החוב אמורה לסייע לחברה לממן את רכישת אקטוויס ג'נריקס בסכום של 405.5 מיליארד דולר מידי חברת אלרגן.

טבע העריכה שתשלים את העסקה לקראת סוף הרבעון השני של 2016, אולם עד כה טרם הושלמה העסקה בשל עיכוב בקבלת אישור רשות ההגבלים העסקיים האמריקאית (FTC). אישורה של רשות ההגבלים האירופית כבר ניתן, אם כי הותנה במכירת פעילותה של אקטוויס ג'נריקס באנגליה, באירלנד ובמכירת פעילותה של טבע באיסלנד.

ארז ויגודמן מנכ"ל טבע

הקדמת הנפקת איגרות החוב נועדה לנצל את השפל ברמת התשואות של איגרות החוב של ממשלת ארה"ב בעקבות משבר ה-Brexit, שגרם להסטת כספים משוקי המניות להשקעות בטוחות ואיכותיות כמו איגרות החוב של ממשלת ארה"ב.

האג"ח האמריקאי לטווח של 10 שנים נסחר עתה בתשואה של 1.40%, קרוב לשפל של 1.37% שנרשם אתמול. התשואה על איגרות החוב של ממשלת ארה"ב נחשב כרצפת הריבית להנפקת אג"ח, כשאיגרות החוב של החברות נסחרות במרווח מעל תשואת האג"ח הממשלתי על פי דירוגן.

קודם להנפקה המתוכננת ביצעה טבע הנפקת מניות בכורה בהיקף של 7 מיליארד דולר. מניות הבכורה יומרו למניות רגילות בעוד 3 שנים כשבנוסף הקצתה טבע לאלרגן מניות טבע בהיקף של 6.75 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker