אי.די.בי איימה לתבוע את הנאמן על מניות כלל ביטוח - טרי יפנה לביהמ"ש

הממונה על שוק ההון דורשת כי משה טרי יתחיל למכור את מניות כלל ביטוח בשוק ■ החברה טוענת כי המתווה יגרור לה נזק כלכלי - ולכן אם טרי יבצע אותו הוא חשוף לתביעות אישיות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

האם המתווה של הממונה על שוק ההון והביטוח, דורית סלינגר, למכירת מניות כלל ביטוח בסכנה? חברת אי.די.בי פיתוח הודיעה היום כי משה טרי, נאמן אי.די.בי על מניות כלל ביטוח, יפנה לבית המשפט לצורך יישום המתווה.

לאחר שאי.די.בי לא עמדה בדרישת הממונה למכור 5% מכלל ביטוח עד 7 במאי ולא צירפה כל תוכנית פעולה להשלמת המכירה, דרשה סלינגר מטרי למכור את המניות בבורסה או מחוצה לה תוך שלושה חודשים. פעולה זו עלולה לפגוע מהותית בשווי של אי.די.בי פיתוח שמתמודדת בימים אלה עם בקשת פירוק שהגישו מחזיקי איגרות החוב מסדרה ט'.

בעלי האג"ח, המחזיקים בחוב של 1.1 מיליארד שקל שאמור להיפרע עד 2025, טענו בבקשת הפירוק כי "הוראת הממונה על שוק ההון והביטוח, המחייבת מכירת מניות כלל ביטוח בבורסה בהיקף של 5% מדי ארבע חודשים, צפויה לגרום לכך שהנכס המשמעותי ביותר של החברה יימכר במחיר הנמוך ממחיר השוק שלו ובכך תעמיק עוד יותר את חדלות הפירעון המאזנית ותמנע כל אפשרות לחברה ליהנות מהשבחת המניות שימכרו או מפרמיית שלטה".

סלינגר שיגרה כמה מכתבים לאי.די.בי ולנציגיה בטענה כי הם לא פועלים בהתאם להוראות המתווה. בתגובה, החלה החברה להעביר מסרים לנאמן משה טרי כי חובת הנאמנות שלו היא כלפי אי.די.בי. באי.די.בי איימו על טרי כי אם יבצע את הליך המכירה, הוא יהיה חשוף לתביעות ענק באופן אישי. איומים אלו וניגוד האינטרסים בין הוראות סלינגר לחובת נאמנותו לאי.די.בי פיתוח כנאמן על מניות כלל הובילו אותו להחלטה לפנות לבית המשפט לצורך התערבות בסכסוך.

מאי.די.בי נמסר בתגובה: "אי.די.בי רואה בפנייה של הנאמן לבית המשפט הנפת דגל אדום נוסף, על רבים כאלה שכבר הונפו, המבטא חשש מהחלטה קיצונית בעלת סיכונים רבים. אנו מאמינים כי ביהמ"ש ינהל דיון עמוק ורחב אשר ייקח בחשבון את מלוא ההיבטים ויתן סוף סוף אפשרות לכל הגורמים, בהם בעלי מניות ומחזיקי אג"ח, להציג את עמדתם כראוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker