לקראת מימוש התיק הסולארי, סולגרין רכשה עוד ארבעה מתקנים

לפי הערכות, מניב כל אחד מהגגות הכנסה של 120–160 אלף שקל לשנה, כך שהעסקה לרכישת ארבעה מתקנים סולאריים על גבי גגות משקפת תשואה של 15%–20%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת סולגרין, שבשליטת צחי סולטן וניר פלג, חתמה על הסכם לרכישת ארבעה מתקנים סולאריים על גגות, בהספק כולל של 200 קילו־וואט תמורת 3.2 מיליון שקל. העסקה מתבצעת דווקא על רקע מגעים שסולגרין מנהלת למכירת המתקנים הסולאריים שבבעלותה, או מיזוג עם חברה נוספת, לנוכח ההערכה של דירקטוריון החברה שאין הזדמנויות אטרקטיביות בתחום האנרגיה הסולארית משום שרמת התשואות בעסקות בתחום נמוכה.

לפי הערכות, מניב כל אחד מהגגות הכנסה של 120–160 אלף שקל לשנה, כך שהעסקה לרכישת ארבעה מתקנים סולאריים על גבי גגות משקפת תשואה של 15%–20%. סולגרין מחזיקה בחברת ל"ג גגות מערכות סולאריות שמפעילה מתקנים סולאריים על גבי גגות שהספקם הכולל הוא 1.27 מגה־וואט במחיר של 1.6 שקלים לקילו־וואט שעה. היא גם מחזיקה בחברת סאנ־טים תלמי יוסף שמפעילה מערכות פוטו־וולטאיות בינוניות, שהספקן הכולל הוא 9 מגה־וואט, ונהנות מתעריף של 1 שקל לקילו־וואט שעה שגבוה ב–222% מהתעריף הנוכחי.

צחי סולטן

ההכנסות שהפיקו המערכות הסולאריות של סאנ־טים תלמי יוסף הגיעו ל–16.6 מיליון שקל ב–2015, והן ממומנות בחוב בנקאי נושא ריבית של 4.6% בהיקף של 78 מיליון שקל נכון לסוף 2015, ובהון עצמי של 32 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker