חברת אורובינדו מהודו תתמודד על רכישת נכסים של טבע

אורובינדו היא אחת המתמודדות על תיק המוצרים שרשות ההגבלים האירופית הורתה לטבע למכור כתנאי לקבלת האישור לרכישת חברת אקטוויס ג'נריקס תמורת 40.5 מיליארד דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעוד טבע ממתינה לאישור רשות ההגבלים העסקיים האמריקאית (FTC) לרכישת אקטוויס ג'נריקס, לאחר שמכרה נכסים ב–1.6 מיליארד דולר, מוכרת החברה מוצרים באנגליה, אירלנד ואיסלנד בהיקף שעשוי להגיע ל–1.5 מיליארד דולר.

על פי דיווח בסוכנות בלומברג, אורובינדו ההודית היא אחת המתמודדות על תיק המוצרים שרשות ההגבלים האירופית הורתה לטבע למכור כתנאי לקבלת האישור לרכישת חברת אקטוויס ג'נריקס תמורת 40.5 מיליארד דולר. בניגוד לארה"ב, שבה השלמת המכירה של תיקי מוצרים היא תנאי לקבלת אישור של רשות ההגבלים, הרשות האירופית כבר נתנה את אישורה לעסקה.

חברת גרינהיל היא היועץ הפיננסי של טבע בעסקה האירופית, ועל פי הערכות גם קרנות ההשקעה הפרטיות אפולו ו–Cinven וחברות הפארמה מיילן וסנדוז מקבוצת נוברטיס מתעניינות בה.

הרשות האירופית נתנה לטבע את האישור כבר במארס 2016, אבל התנתה אותו במכירת מרבית עסקיה הגנריים של אקטוויס בבריטניה ובאירלנד, וכן את העסק הגנרי של טבע באיסלנד. מעבר לכך, תידרש טבע למכור תרופות שטבע ואקטוויס ג'נריקס מוכרות במקביל ב–24 מדינות אירופיות.

הוויתור המשמעותי ביותר של טבע הוא על מרבית עסקיה הגנריים של אקטוויס בבריטניה. טבע ואקטוויס ג'נריקס החזיקו בבריטניה נתח שוק של 22% כל אחת. טבע מכרה בסוף יוני תיק של 37 מוצרים גנריים וחמישה מוצרים נוספים בפיתוח לחברת מיין האוסטרלית, תמורת 652 מיליון דולר. מוצרים אלה צפויים להניב לטבע 237 מיליון דולר ב–2017, זאת לאחר שמכרה לחברת אימפקס 19 מוצרים שאמורים לייצר הכנסות של 150 מיליון דולר ורווח גולמי של 100 מיליון דולר, בשנה תמורת 586 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker