דיסקונט והראל יעמידו אשראי של מיליארד שקל לעידן עופר

האשראי שיועמד לטובת הפרויקט יצטרף להון עצמי בסכום של 200 מיליון שקל מעלות ההקמה הכוללת של הפרויקט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק דיסקונט וחברת הראל חתמו היום (ג') על הסכם מימון עם או.פי.סי - חברה נכדה בבעלותה המלאה של חברת קנון הולדינגס שבשליטת עידן עופר. דיסקונט והראל יעמידו אשראי של מיליארד שקל לפרויקט הקמת תחנת כוח פרטית של או.פי.סי בחדרה. האשראי יועמד לתקופת ההקמה בתוספת 20-15 שנה.

האשראי שיועמד לטובת הפרויקט יצטרף להון עצמי בסכום של 200 מיליון שקל מעלות ההקמה הכוללת של הפרויקט, שמוערכת בכמיליארד שקל.

לפי ההסכם, או.פי.סי תקים תחנת כוח שהספקה 140 מגה וואט בסמוך למפעל נייר חדרה. התחנה, שתחל בפעילות מסחרית במחצית השנייה של 2018, תפעל בטכנולוגיה של קוגנרציה (שילוב של טורבינת גז וטורבינת קיטור, כאשר הגזים שנפלטים מטורבינת הגז מוזרמים לדוד חום ומשמשים לייצור קיטור שבעזרתו מייצרים חשמל), שתעלה את היעילות של תחנת הכוח ל-75%.

התחנה תמכור 40 מגה וואט מהספקה לחברת נייר חדרה ואת היתרה תמכור לחברות אחרות ולחברת החשמל. תחנת הכוח תעשה שימוש בציוד של ג'נרל אלקטריק, כולל שתי טורבינות גז וטורבינת קיטור, וג'נרל אלקטריק תבצע את התחזוקה של טורבינות הגז לתקופה של 20 שנה. על פי הערכות, ההכנסות ממכירת החשמל שייוצר בתחנת הכוח יגיעו ל-80-70 מיליון דולר בשנה ומכירת קיטור לנייר חדרה תניב הכנסות נוספות של 20-15 מיליון דולר לשנה.

איי.סי.פאואר שמנוהלת על ידי גיורא אלמוגי, רכשה באוגוסט 2015 מידי נייר חדרה את הזכויות להקמת תחנת הכוח תמורת 60 מיליון שקל. חברת איי.סי.פאוור יוצגה בעסקה על ידי עו"ד מירי קמחי ממשרד פישר בכר חן ושות', וקיבלה ייעוץ פיננסי מגורן קפיטל גרופ. דיסקונט והראל יוצגו על ידי עו"ד יונתן פינקלשטיין ועו"ד תני זהבי ממשרד ארדניסט בן נתן וקיבלו ייצוג פיננסי  מאינסה בילדמן מקבוצת MNS.

או.פי.סי ממשיכה במקביל במשא ומתן עם קרן דנהאם הבריטית על רכישת הזכויות להקמת תחנת כוח בצומת פלוגות עבור תמורה מוערכת של 70-50 מיליון שקל. צומת אנרגיה אמורה להקים תחנת כוח שהספקה הוא 400 מגה וואט במחזור פתוח בהשקעה מוערכת של 300-250 מיליון דולר. התחנה אמורה לספק גיבוי לרשת החשמל בשעות של צריכת שיא (Peaker) תמורת תשלום קבוע בגין הזמינות שהיא מעמידה למערכת ועל כן התחנה צפויה לפעול במשך מספר קטן יחסית של שעות בשנה.

מנכ"ל איי.סי.פי, גיורא אלמוגי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker