החברה שמפתחת תרופה חדשנית לסרטן עור בשווי מוערך של 2 מיליארד דולר בשנה

וידאק פארמה של מבטח שמיר גייסה 9 מיליון דולר בסבב השקעה לפיתוח משחה המטפלת בחולים שסובלים משלבים מוקדמים של סרטן עור - אקטיניק קרטוזיס ■ על פי הערכות, עלות הטיפול הרפואי ב-59 מיליון חולים רק בארה"ב - מגיעה ל-1.2 מיליארד דולר בשנה

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת וידאק פארמה, המוחזקת על ידי מבטח שמיר ובין בעלי מניותיה נמנה גם משקיע הביוטק שמואל קבילי, השלימה גיוס של 9 מיליון דולר בהובלת Israel Biotech Fund - משקיעה חדשה בחברה. בסבב ההשקעה השתתפו גם משקיעים וותיקים של החברה, בהם  מבטח שמיר שהחזיקה עד לגיוס ב-27.8% ממניותיה של וידאק פארמה, בהשקעה של 11 מיליון שקל.

ההשקעה תשמש את וידאק לקדם את הפיתוח של המוצר המוביל שלה - VDA-1102, שהחל לאחרונה את הניסוי הקליני בשלב 2. המוצר הוא מולקולה קטנה שמיועדת לטיפול בחולים שסובלים משלבים מוקדמים של סרטן עור שמכונה אקטיניק קרטוזיס. שלב זה מתבטא בנגעים בעור שעשויים להתפתח לסרטן פולשני מסוג SCC (קרצינומה של תאי הקשקש) ונגרמים כתוצאה מחשיפה לשמש. על פי הערכות 58 מיליון איש בארה"ב סובלים מאקטיניק קרטוזיס ועלות הטיפול הרפואי בהם מגיעה ל-1.2 מיליארד דולר. בישראל, מיליון איש סובלים מהמחלה ששכיחה בקרב גברים בגילאי 50 ומעלה ובהירי עור, ונפוצה בארה"ב, אירופה, אוסטרליה וישראל.

הטכנולוגיה עליה מבוסס VDA-1102 תוקפת את המערכת שייחודית לתאים סרטניים ומתפקדת כמערכת האנרגיה של התא הסרטני ואחראית לייצור האנרגיה העודפת הדרושה לו, וכן בולמת את תהליכי המוות הטבעי של התא הסרטני.

ד"ר אורן בקר, מנכ"ל וידאק פארמה, ציין שמנגנון הפעולה החדשני של התרופה פועל על מערכת VDAC/HK2 ומסיר את החסימה של תהליך המוות הטבעי (אפופטוזיס) של התאי הסרטני ללא תופעות לוואי. לדבריו, העובדה שאין לתרופה תופעות לוואי היא יתרון ושיפור משמעותי לאיכות חייו של החולה בסוג סרטן כרוני.

התרופה החדשה תינתן באמצעות משחה שתימרח על העור במשך כמה שבועות והמנגנון שלה ישמש את וידאק פארמה גם בפיתוח תרופות אוראליות ובעירוי לסרטנים סיסטמיים כמו סרטן הריאות, לדברי בקר. עוד הוא ציין, כי קל יחסית לאתר את תאי העור הסרטניים באמצעות  PET Scan . בקר אמר שהחברה החליטה להתחיל בפיתוח תרופות על בסיס הטכנולוגיה דווקא במחלת אקטיניק קרטוזיס משום שמדובר בשוק נישה שניתן לחדור אליו במהירות ואין לו פתרון רפואי מספק להערכתו. לדבריו VDA-1102 לא תתחרה בניתוחים אלא בתרופות למצב הטרום סרטני כמו Tikato של חברת Leo Pharma  הדנית - Imiquimod, שהפטנט עליה פקע אולם משווקת כתרופת גנרית ממותגת על ידי חברת Valeant תחת השם Zyclara. שתי התרופות המתחרות הן תרופות שכרוכות בכאבים, אדמומיות בעור ומתאפיינות בשיעורי היענות לא גבוהים של החולים. 

בקר העריך את פוטנציאל המכירות של VDA-1102 למחלת אקטיניק קרטוזיס בארה"ב  ב-500 מיליון דולר לשנה ובאירופה בסכום של 750 מיליון דולר - בהנחה שהחברה תנגוס בנתח של 25% מ-2 מיליון איש בארה"ב שמטפלים במחלה בשלביה הראשונים ומטופלים כיום בעלות של 1000-2000 דולר לחולה לשנה.

תרופות
תרופותצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker