המשקיע החדש בפירמידת ויליפוד - מחותנו של אולמרט; "כשראיתי שמתחילה מלחמה, רכשתי מניות"

פרופ' יוסי גרוס מריח קרב שליטה על ויליפוד - ורכש בתגובה 5% מאמבלייז "אני נגד הקבוצה של גורטובוי. אני חושב שהם גזלו מ-BSD (אמבלייז) בצורה קיצונית; הולכים ומפקידים (כספים) בבנקים שהם לא בנקים, בלי כל אישור, ואין דו"חות כספיים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרופ' יוסי גרוס
פרופ' יוסי גרוסצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן

ברקע למאבקי השליטה המתנהלים ב-BGI, דמות יוצאת דופן בחרה באחרונה להיכנס להשקעה בחברה הבת שלה, BSD קראון (אמבלייז לשעבר), השולטת ביבואנית המזון הישראלית ויליפוד ונסחרת בבורסת לונדון. פרופ' יוסי גרוס, מבעלי משרד עורכי הדין גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות ומחותנו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט', רכש כ-5% מהון מניותיה של BSD – כך נודע ל-TheMarker. את המניות רכש גרוס לפני כחצי שנה בתמורה מוערכת של כ-1-1.5 מיליון ליש"ט (5-7 מיליון שקל).

"אני משקיע בהרבה מאוד ני"ע", אמר גרוס בשיחה עם TheMarker. "במקרה הזה, יש מספר קבוצות שמעוניינות בשליטה על BSD. יש את הקבוצה הרוסית (גרגורי גורטובוי – ע"א) שהחליפה את הקבוצה הקודמת (אלכסנדר גרנובסקי – ע"א)... יש גם את הקבוצה של נפתלי שני (בעל השליטה הקודם ב-BSD, ע"א), ויש את האחים ויליגר (יוסף וצבי ויליגר). כשראיתי שמתחילה להיות מלחמה רכשתי את המניות. בתקופה של מלחמה והשתלטות, מחירי המניות עולים. חשבתי שזה יכול להיות דבר מעניין. אני לא קשור אישית לאף קבוצה".

- בשבוע הבא יש אסיפת בעלי מניות שאמורה לקבוע מי ישלוט ב-BSD. איך אתה מתכוון להצביע?

"אני עוד לא קבעתי, אבל אני נגד הקבוצה של גורטובוי. אני חושב שהם גזלו מהחברה בצורה קיצונית. רחוק מכל העולם.... הולכים ומפקידים (כספים) בבנקים שהם לא בנקים, בלי כל אישור, ואין דו"חות כספיים. ישנה עוד קבוצה, זו של נפתלי שני, שמכרה את מניות BSD לגורטובוי. הם רוצים בעיקר להרוויח כסף על המכירה. האחים ויליגר מומחים בנושאים האלה, הם מכירים את החברות, הם יודעים להפעיל אותן והפעילו אותן בעבר, ויכול מאוד להיות שהמועמדים שלהם בהחלט מתאימים. אין לי ספק שהם ההצלה לחברה. המלחמה האמיתית היא מה יקרה לחברה שלמטה (ויליפוד). ל-BSD אין כמעט כלום (נכסים). עדיף לבחור במי שהוכיח שהוא יודע לפעול, ולא מחפש רווח אחר ני"ע, אלא אנשים שקשורים לתעשייה".

אתה מתואם עם האחים ויליגר?

"אין לי התחייבות להיות מתואם עם אף אחד. אני מכיר את האחים ויליגר. נפגשתי איתם עוד בעניין אחר, הם גם היו לקוחות של המשרד שלנו – אבל אין לי כל התחייבות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker