צפו: הסערה בחדרי המסחר, ומה חושב יו"ר בנק הפועלים על המשבר בשווקים

ערן אזרן

ההצבעה האמציונלית, ניסיונות ההרגעה של יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי, וההמלצה של ראש חטיבת שוקי הון של בנק לאומי. צפו: מה קרה בחדרי המסחר של הבנקים בזמן הסערה בשווקים. 

"ההשפעה המידיית של האירועים בבריטניה היא בחדרי העסקות", אמר סרוסי ל-TheMarker. "חדר המסחר שלנו התמלא במהלך הלילה. ראינו בשווקים תנודתיות הולכת וגוברת. בהתחלה (ראינו) ירידה מאוד משמעותית, ואח"כ הזרמת הכספים (מצד הבנקים המרכזיים) הביאה לתיקון מסוים, למשל של הליש"ט. גם מניות הבנקים שירדו בבוקר ב-25%, תיקנו לאחר מכן מעלה. נמשיך לראות את התנודתיות הזו בשווקים".

סרוסי הוסיף: "בגזרת המקרו, השאלה המרכזית היא באיזו מידה תהיה האטה בצמיחה כתוצאה מהמהמלכים האלה (פרישת בריטניה מהאיחוד – ע"א). אנחנו לא חושבים שיהיה משהו פוזיטיבי, אלא כנראה אי-ודאות, בחירות בהרבה מקומות ושינויי שלטון, כמו בבריטניה. אי ודאות משמעותה עצירה מסוימת בכלכלה. זה כמובן גולש גם אלינו. אנחנו כבר היום מתמודדים עם האטה ביצוא - ונמשיך להתמודד עם זה".

"התגובות בישראל לא היו תגובות שמשקפות פאניקה או עצבנות יתר – אך ברור שנושפע כמו כל העולם", אמר ליאו ליידרמן, היועץ הכלכלי הראשי של בנק הפועלים. "בצד הריאלי, סביר להניח שאם הפעילות העולמית תקטן גם היצוא שלנו יושפע. אנחנו נראה שאיגרות החוב של ממשלת ישראל עוקבות אחר איגרות החוב של ארה"ב. יהיו משקעים שיחשבו שאג"ח של ממשלת ישראל בטוחות היום הרבה יותר מאלו של ממשלות אחרות".

איתי בן זאב, ראש חטיבת שוקי הון בנק לאומי, ציין כי "הנפילות נובעות מאי ודאות שגדלה באופן מהותי, דבר שמגביר את התנודתיות. החשש הוא שעוד מדינות יצטרפו לאנגליה ויחליטו לצאת מהאיחוד האירופי - ואז למעשה האיחוד יתפרק, מה שיגרום לכאוס מסוים בשווקים הפיננסיים. משם מגיעות הירידות החדות שחווינו הבוקר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker