איש העסקים מוטי זיסר הובא למנוחות

זיסר מת בלילה שבין רביעי לחמישי לאחר מאבק ממושך בסרטן. מייסד עזר מציון: "הוא לא רק תרם, אלא היה מורה דרך"

אורי תומר
אורי תומר
אורי תומר
אורי תומר

הלווייתו של היזם ואיש העסקים מוטי זיסר התקיימה הבוקר (ו') באגף האזרחי של בית העלמין קרית שאול בתל אביב. בית הלוויות הצנוע היה צר מלהכיל את האבלים הרבים שהגיעו ללוות את זיסר בדרכו האחרונה, וחלקם נותרו מחוץ למבנה והאזינו משם להספדים, שנמשכו שעה ארוכה.

מלבד בני משפחתו הקרובים של זיסר, ספדו לו, בדמעות, גם חברו שוקי פורר, הרב לאו ומייסד עזר מציון, חנניה צ'ולק ואחרים. המספידים הזכירו את כישוריו העסקיים של זיסר, אך רובם התמקדו בתיאור האופטימיות שלו, מאבקו הממושך בסרטן והתרומה שלו - בכסף ובמעשים - לאחרים, בהם חולי סרטן שחיי אלפים מהם ניצלו בזכות מאגר מח העצם "אורנית" שזיסר היה ממקימיו. הם הזכירו גם את האופן שבו העובדה שזיסר היה בן לניצולי שואה השפיעה על אופיו הנחוש, ואת תפקיד המתפתח שמילא בייסוד העיר עמנואל בשומרון.

מוטי זיסרצילום: דן קינן

הרב לאו אמר כי "נוהגים לומר על אנשים שהם גדולים מהחיים. מוטי לא היה גדול מהחיים, הוא היה החיים עצמם", וסיפר כי גם כשזיסר כבר היה חולה מאוד בעצמו, הוא המשיך לדאוג לחולים אחרים, ולא ויתר, למשל, על השתתפות באירוע הדלקת נרות עם ילדים חולי סרטן בבית החולים שניידר.

פורר סיפר כיצד נשבה בקסמו של זיסר מהרגע הראשון, וכיצד היה זיסר נמרץ בעסקיו ובעיסוקיו האחרים באופן שעורר השתאות בסובביו. צ'ולק סיפר כי הסיוע של זיסר לעזר מציון חרג בהרבה מהתרומה הכספית, והגדיר את זיסר "מורה דרך". בנו של זיסר, בתו ואחותו סיפרו כיצד לימד אותם זיסר להיות "חיילי שלום" ואנשי חסד. בתום ההספדים שרו הנוכחים זמר חסידי.

זיסר מת בלילה שבין יום רביעי ליום חמישי לאחר מאבק ממושך בסרטן. בשנותיו האחרונות הוא התמודד במקביל גם עם קריסתה של האימפריה העסקית הבינלאומית שהקים, ושנפגעה קשות במשבר העולמי - שממנו לא התאוששה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker