"מוטי זיסר - אופטימי מטבעו; יזם בנשמה שהציל חיי חולים"

התגובות על מותו של זיסר מגיעות מעולם העסקים ומהתחום הפילנתרופי ■ עזר מציון: "איש עם לב רחב שכולו חסד ונתינה" ■ מנכ"ל פלאזה סנטרס: "הוא התייסר רבות בעקבות הרעה ההעסקית"

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורי תומר

התגובות בעקבות מותו של איש העסקים מוטי זיסר, שנפטר לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן בבית החולים שיבא, מגיעות משוק ההון והקהילה העסקית, מהתחום הפילנטורפי, שבו היתה לזיסר פעילות רבה - וממכרים קרובים שלו.

"עזר מציון כואבת ומבכה את לכתו של מוטי זיסר ז"ל, שותף אמיתי ויקר לדרך, האיש עם הלב הרחב והאוהב והאיש שכולו חסד ונתינה למען הכלל והפרט", נמסר מהעמותה, העוסקת בסיוע לחולים. "הוא וברכה רעייתו, שתיבדל לחיים ארוכים, הקדישו את חייהם להקמת המאגר הלאומי לתורמי מח עצם של עזר מציון ובזכותו ניצלו עד כה חיי למעלה מ -2,150 חולים בארץ ובעולם. מפעל חייהם כולל גם את הקמת בית אורנית - מוקד הפעילות של עזר מציון למען חולי סרטן ובני משפחותיהם, המסייע לאלפי חולים ובני משפחותיהם מדי שנה, שאותו מנהלת ברכה במקצועיות ובאהבה גדולה. עזר מציון איבדה אדם יקר ואהוב ומחבקת את ברכה והילדים רחלי, דוד, הילה, נעמה ויוני ובני ביתם.מי ייתן ולא תדעו עוד צער".

מוטי זיסרצילום: אריאל שליט

דורי קרן, מנכ"ל פלאזה סנטרס, שאותה ייסד זיסר, אמר היום: "פלאזה סנטרס כואבת מאוד את לכתו של מוטי זיסר, מייסד ויו"ר פלאזה סנטרס לשעבר, שהקים את החברה בעשר אצבעותיו והיה הרוח החיה בה במשך שנים רבות. מוטי זיסר ז"ל היה יזם בחסד עליון ובעל חזון, ואלה באו היטב לידי ביטוי באישיותו. מוטי היה איש רב פעלים ורחב לב שתרם מכספו, מרצו וזמנו לטובת כלל הציבור. מר זיסר היה אוהב אדם ואהוב על הבריות כמו גם על עובדיו הנאמנים. בין הישגיו הבולטים, ראוי לציין את רשת הקניונים שהקים בהונגריה, לרבות הקניון המערבי הראשון שהוקם בהונגריה בבודפשט בשנת 1996 וכן הקניון הגדול ביותר בהונגריה עד היום אשר נפתח בשנת 2007 ונמכר בסכום שיא וברווח של יותר ממיליארד שקל, הקמת המלון הגדול והמצליח ביותר בבוקרשט עד היום, וכן קניונים נוספים רבים בפולין, סרביה, לטביה וצ'כיה.

"שינויים בכלכלה העולמית, ובנדל"ן בפרט, באזורים ובמדינות בהן החברה יזמה פעילות חדשה הביאו לשינוי לא צפוי במצבה הכלכלי של החברה ולחובות אישיים והדבר ייסר אותו רבות בתקופה האחרונה ועד יומו האחרון נלחם במחלת הסרטן ועם זאת היה אדם אופטימי מטבעו. אנו מרכינים ראש על לכתו בטרם עת ומשתתפים בצער המשפחה".

מנכ"ל קרנות אביב, ארז צדוק, כתב בבלוג שלו באתר TheMarker: "איש העסקים מוטי זיסר הלך לעולמו בגיל 61 לאחר מאבק ארוך במחלת הסרטן. מוטי זיסר החל את דרכו כמורה בגבעת שמואל. הוא היה המורה של אח שלי (אחד מהם) שהיה, איך לומר במלים עדינות, קצת שובב. מוטי היה מורה מדהים, מהמורים שנתקלים בהם פעם בחיים. תשומת הלב שהקדיש לאחי ולאימי שהיתה אם מעורבת ואכפתית, היתה ראויה להערכה. בשלב כלשהו הוא אף שיתף את אימי בתוכניותיו הגדולות.

"הוא יזם את העיר עמנואל בשומרון. משומקום, כמעט בלי תקציב אישי, מורה טרי-לשעבר, הוא העלה דחפורים על השטח והחל לבנות. יזם בנשמה. בשבילי איש העסקים מוטי זיסר יישאר מוטי המורה המדהים, הרגיש והחכם של אחי, שהיה ידיד לא רק לתלמיד אלא גם להוריו, ורצה לבנות את הארץ. יהי זכרו ברוך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker