סלינגר לאלשטיין: לא נאשר שיעבוד של מניות כלל ביטוח

בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין מנסה לבצע גיוס של 300 מיליון שקל ובמסגרתו ינסה להציג למשקיעים כי ישעבד להם את מניות כלל ביטוח בשביל להבטיח את החוב של החברה שבמשבר ■ מקורבים לחברה: "הכוונה הינה לשעבד מתחת ל-5% ממניות כלל ביטוח"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

ויכוח נוסף פרץ בין בעל השליטה באי.די.בי פיתוח אדוארדו אלשטיין ומשרד האוצר. בשיחות שנערכו בימים האחרונים בין הצדדים, הממונה על הביטוח ושוק ההון והביטוח דורית סלינגר העבירה מסר לבעל השליטה אלשטיין כי לא תאשר לו לשעבד את מניות כלל ביטוח לטובת גיוס אג"ח.

אלשטיין מנסה לגייס כסף לחברת אי.די.בי פיתוח שנמצאת במשבר. הגיוס הנוכחי של החוב, אמור לסייע לאלשטיין להתמודד מול מחזיקי אגרות החוב בבית משפט אשר טוענים כי אי.די.בי פיתוח הינה חדלת פירעון.

אדוארדו אלשטיין
אדוארדו אלשטייןצילום: מוטי מילרוד

על מנת להסביר למשקיעים כי חובם מובטח, הוא רוצה להציג ב"רוד שואו" לגופים המוסדיים כי הנפקת אגרות החוב בסכום כולל של 300 מיליון שקל אותה מובילה אפסילון חיתום מובטחת בשעבוד של מניות חברת הביטוח.

ה"רוד שואו" החל היום. לדברי מקורבים לחברה "הכוונה הינה לשעבד מתחת ל-5% ממניות כלל ביטוח לכן לא דרוש אישור של הממונה לעניין". החברה עומדת להבהיר למשקיעים כי השיעבוד כפוף להוראת הממונה, לכן מבחינת היועצים המשפטיים לא אמורה להיות בעיה לשעבד את המניות ואין מדובר בהפרה.

בפועל היה ומצג מעין זה יינתן למשקיעים יהיה מדובר במעין מצג שווא. שכן המניות נמצאות בידי הנאמן של כלל ביטוח משה טרי כבר שנתיים. כאשר שעבוד על המניות לא יכול להינתן ללא אישור ממשרד האוצר. אישור אשר הובהר לאלשטיין כי לא יינתן.

משרד האוצר לא מסכים לשעבוד המניות בגלל שכלל ביטוח נמצאת כעת הליך מכירה, והחשש הינו שפעולה זו - של שעבוד מניות - יכולה לסכן את המכירה. נזכיר כי המניות של כלל ביטוח נמסרו לנאמן במטרה להגן על כספי החוסכים, ולמנוע מצב בו מטעמים עסקיים הרלוונטיים לעסקיו של אלשטיין, יבוצעו מהלכים עסקיים אשר יפגעו בחוסכים כגון שעבוד מניות שלא לצורך.

אי.די.בי פיתוח מחזיקה כיום ב-54% ממניות כלל ביטוח. כלל המניות הועברו לפני כשנתיים  לנאמנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker