עדי צים: "איני קשור או מעורב בפעולה כלשהי להונאת שלטונות המס"

מוקדם יותר נודע כי רשות המסים עצרה אתמול 19 בני אדם בחשד לביצוע עבירות מרמה, מס והלבנת הון בהיקף של 200 מיליון שקל ■ המבחר במניית SR אקורד הופסק בחשד למעורבות בפרשה ■ צים: "SR אקורד נקטה החברה בכל אמצעי הזהירות הנדרשים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"חברת SR אקורד ובעל השליטה עדי צים אינם קשורים ואינם מעורבים בפעולה כלשהי להונאת שלטונות המס. כחברה ציבורית מפוקחת על ידי רשות ני"ע, נקטה החברה בכל אמצעי הזהירות הנדרשים ואף נקטה בצעדים מעבר לנדרש בצו הלבנת הון על מנת להבטיח את כלל ההיבטים החוקיים של העסקאות", כך מסרו היום חברת ניכיון הצ'קים SR אקורד ובעל השליטה עדי צים. הדברים נמסרו בתגובה לפרסום על חשד להונאת ענק בהיקף של 200 מיליון שקל.

מוקדם יותר נודע כי רשות המסים עצרה אתמול 19 בני אדם בחשד לביצוע עבירות מרמה, מס והלבנת הון. אחד מהמעורבים היה צים, לשעבר מבעלי רשת המזון כמעט חינם. הרשות ערכה בשעות הצהרים חיפוש במשרדי החברה, במשרדים של חברות הקשורות לצים ובבתי החשודים; וכן אספה מסמכים והחרימה רכוש וחשבונות לצורך חילוט.

עדי צים
עדי ציםצילום: עופר וקנין

לפי החשד, מספר גורמים, חלקם עוסקים בתחום מתן שירותי כח אדם, ניפחו הוצאות של עובדים והפיצו חשבוניות פיקטיביות - וכך הוציאו כספים במרמה מהביטוח הלאומי וממשרד הכלכלה. אותם גורמים חברו לכאורה לבתי עסק למתן שירותי מטבע (צ'יינג'ים) על מנת להלבין את הכספים.

צים מסר עוד בתגובה: "יודגש שכלל, החברה מקפידה שפתיחת תיקים תתבצע על פי נהלים פנימיים מסודרים. זיהוי הלקוח נעשה באמצעות עו"ד ממשרד עורכי דין חיצוני שנשכר בין היתר גם לצורך כך. בנוסף החברה מעסיקה באופן קבוע חברת ייעוץ חיצונית בכירה ומוכרת בתחום איסור הלבנת הון. מר צים הקפיד שכל עסקה תתועד ותצולם, וזאת כחלק מכלל צעדי הזהירות הקפדניים. שרבוב שמו של מר עדי צים והצגתו כחלק מהקשורים בפרשה נובעת אך ורק בשל היותו דמות ציבורית ומוכרת בתחום שוק ההון. צים בטוח כי פרטי החקירה יתבררו במהרה, ואז יובהר כי אין למר צים כל קשר לחברות המעורבות בפרשה. מר עדי צים משתף פעולה עם גורמי החקירה והוא מוכן לסייע ככל שיידרש".

עו"ד פנינת ינאי, המייצגת את צים, הוסיפה: "למר עדי צים ולחברת SR אקורד אין כל קשר לחשדות.  מרכז החקירה נסוב סביב חברת כח האדם מוקד אריק, אשר לפי החשד ביצעה שלל פעולות שאינן כשרות לרבות חשבוניות פיקטיביות ואחרות, מדרך הטבע, חברה פעילה כחברת כח האדם, היתה מן הסתם מוקפת בבתי עסק שונים אשר נתנו לה שירותים, ובניהם חברת SR אקורד.

"הממשק בין חברת אקורד למוקד אריק, היה ממשק יחידי של ניכיון שיקים בהתאם לחוק, כל זאת בהקפדה יתרה, והניסיון לגרור את SR אקורד כחברה בורסאית לתוך עוד חקירה אחת מיני רבות של חברה קיקיונית שעל פי החשד ביצעה עבירות כאלה ואחרות, והכל על מנת לתת לחקירה זו נופך דרמטי ושובל תקשורתי מיותר, הינה בבחינת עוול מובהק ולא הוגן, גם ולא פחות עבור ציבור המשקיעים. מר עדי צים משתף פעולה עם חוקי המשטרה באופן מלא ואני בטוחה שחפותו מלאה ותתברר בהקדם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker