קרור של רודב וגת יוצאת ברכישה חוזרת של מניות עד 60 מיליון שקל

בעקבות אישור הרכישה, מניית חברת קרור אחזקות קופצת ב-5.4% במחזור של 2 מיליון שקל - פי 2 ממחזור המסחר היומי הממוצע במניה

יורם גביזון

מניית חברת קרור אחזקות קופצת ב-5.4% במחזור של 2 מיליון שקל - פי 2 ממחזור המסחר היומי הממוצע במניה - לאחר שדירקטוריון החברה אישר תוכנית לרכישה חוזרת של מניות בסכום של עד 60 מיליון שקל.

שלמה רודב
שלמה רודבצילום: עופר וקנין

הדירקטוריון ציין שההחלטה אינה מחייבת את הנהלת החברה לממש אותה או לממש אותה במלואה, כך שלהנהלה נשמר שיקול דעת האם לממש את התוכנית ובאיזה היקף אם בכלל.
הרכישה החוזרת של מניות החברה אושרה לאחר שהדירקטוריון השתכנע שהרכישה, ששקולה לחלוקת דיבידנד, מקיימת את מבחן הרווח ומבחן יכולת הפירעון לחלוקת דיבידנד, וכן לאחר שהגיע למסקנה שהרכישה מתבצעת מתוך יתרת עודפיה של החברה ולא קיים חשש סביר שהרכישה כאמור תמנע מן החברה את היכולת לעמוד בהתחייבויותיה הקיימות והצפויות.

קרור, שבשליטת שלמה רודב ורוני גת, היא חברת החזקות בתחום המזון ששווי השוק שלה הוא 883 מיליון שקל וההון העצמי שלה מסתכם ב-603 מיליון שקל. בקופתה של החברה (סולו) נחים 65 מיליון שקל ויתרת הרווחים הראויים לחלוקה מסתכמת ב-400 מיליון שקל. 

קרור אחזקות מחזיקה ב-70% ממניותיה של חברת יפאורה שמייצרת משקאות קלים במותגים כמו ספרינג שוופס ואר.סי קולה, וכן היא מחזיקה ב־50% ממניותיה של יצרנית המים המינרליים עין גדי. קרור מחזיקה גם ב-37.7% ממניותיה של חברת תפוגן שמייצרת טוגנים ובצל קפואים.

רוני גת
רוני גתצילום: אלון רון

יפאורה תרמה 111 מיליון שקל לרווחיה של קרור ב־12 החודשים האחרונים, תפוגן, עליה ניהלה קרור מאבק שליטה מוצלח עם שותפיה, סיפקה לקרור רווח של 6.3 מיליון שקל ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker