פריגו מעלה שכר הבסיס של המנכ"ל ל-900 אלף דולר - 25% פחות מזה של פאפא

המנכ"ל ג'ון הנדריקסון יקבל גם מניות חסומות ואופציות למניות בשווי של 2.4 מיליון דולר שיבשילו ב–3 שנים ■ עלות שכרו של ג'ו פאפא, המנכ"ל הקודם, הסתכמה ב-9.7 מיליון דולר

יורם גביזון

הדירקטוריון של חברת פריגו אישר להעלות את שכרו של ג'ון הנדריקסון, המנכ"ל החדש של החברה. הנדריקסון יקבל שכר בסיס שנתי של 900 אלף דולר, ומענק המטרה השנתי שיקבל יועלה ל–115% משכר הבסיס שלו.

נוסף על כך, אושר להנדריקסון מענק הוני של 2.4 מיליון דולר, שיורכב ממענק מותנה ביצועים של מניות חסומות בשווי של 1.2 מיליון דולר, אופציות למניות בשווי של 723 אלף דולר, ומענק נוסף של מניות חסומות שיוענקו אם הוא ישלים שלוש שנים בתפקידו.

ג'ון הנדריקסון
ג'ון הנדריקסוןצילום: AMIR COHEN / רויטרס

המניות החסומות מותנות הביצועים והשלמת תקופת שירות יבשילו בפברואר 2019, בעוד האופציות יבשילו בשלוש מנות שוות בפברואר של השנים 2017–2019. עלות שכרו של הנדריקסון בתפקידו הקודם כסמנכ"ל תפעול ושרשרת הספקה גלובלי היתה 3 מיליון דולר, כולל שכר בסיס של 491 אלף דולר.

שכרו המשודרג של הנדריקסון נמוך משמעותית מעלות שכרו של ג'ו פאפא, המנכ"ל הקודם שפרש באפריל 2016. פאפא קיבל ב–2015 שכר בעלות של 9.7 מיליון דולר, כולל שכר בסיס של 1.2 מיליון דולר. כלומר, שכר הבסיס של הנדרסון קטן ב–25% מזה של פאפא.

בתוך כך קיבלה פריגו אישור מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק את הגרסה הגנרית של הזריקה Ofirmev במינון של 1000 מיליגרם/100 מיליליטר. Ofirmev מיועדת לטיפול בכאבים מתונים עד חמורים; לטיפול בכאבים מתונים עד חמורים לצד משככי כאבים אופיואידים כטיפול נלווה; ולהורדת חום. מכירותיה של הזריקה, שפותחה בידי חברת מלינקרודט (Mallinckrodt), הסתכמו ב–275 מיליון דולר ב–12 החודשים שהסתיימו באפריל 2016.

על פי הסכם פשרה בין פריגו למלינקרודט, פריגו תוכל להשיק את גרסתה הגנרית לזריקה בדצמבר 2020 או קודם לכן בנסיבות מסוימות, ככל הנראה אם תתחיל תחרות גנרית מצד יצרן אחר.

פריגו גם קיבלה ממלינקרודט את הזכות הבלעדית לשווק גרסה גנרית באישורה אם מלינקרודט תחליט להשיק גרסה כזו. הנדריקסון ציין שקבלת האישור ממחישה את עוצמת תיק המוצרים הגנריים של פריגו, ואת יכולתה לפתח גרסאות גנריות למוצרים מורכבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker