קמהדע קיבלה אישור FDA להרחבת השימוש בתרופת הדגל

התרופה קיבלה אישור שיווק באוגוסט 2010, והיא מיועדת לטיפולב מחלת הנפחת התורשתית (אמפיזמה)

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת קמהדע, שמפתחת תרופות מבוססות פלזמה למחלות נדירות, קיבלה מרשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) אישור להרחיב את השימוש בתרופה גלסיה (Glassia), כך שחולים יוכלו לבצע עירוי עצמי של התרופה בביתם.

התרופה קיבלה אישור שיווק באוגוסט 2010, והיא מיועדת לטיפולב מחלת הנפחת התורשתית (אמפיזמה), שנגרמת עקב חוסר כנטי בחלבון אלפא 1 אנטיטריפסין - שמגן על רקמת הריאות. גלסיה מהווה תחליף לחלבון המדובר.

על פי הערכות, 100 אלף איש בארה"ב סובלים מהמחלה, אך רק 10% מהחולים בה אובחנו כראוי, והיתרה מאובחנים במחלות אחרות שפוגעות במערכת הנשימה - כמו מחלת ריאות חסימתית כרונית.

קמהדע משווקת את גלסיה באמצעות חברת בקסלטה, שנרכשה בתחילת יוני על ידי חברת שייר תמורת 32 מיליארד דולר. על פי ההסכם, בקסלטה משווקת את התרופה באופן בלעדי בארה"ב, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד - והיא מורשית לייצר את התרופה במתקני הייצור שלה, תוך שימוש בטכנולוגיה של קמהדע.

קמהדע, שמנוהלת על ידי אמיר לונדון, הרחיבה ב-2015 בפעם השלישית את הסכם ההספקה שנחתם ב–2010 בינה לבין בקסלטה. על פי ההסכם המעודכן, בקסלטה מחויבת לרכוש מקמהדע את התרופה בסכום מינימלי מצטבר של 240 מיליון דולר בין 2010 ל-2018 - לעומת סכום מינימלי של 110 מיליון דולר בהסכם המקורי, ומינימום של 190 מיליון דולר דווח בהרחבה השנייה של ההסכם ב-2014.

קמהדע פירסמה בדו"חותיה תחזית לרבעון הראשון, שלפיה הכנסותיה ב-2016 יגיעו ל-75–80 מיליון דולר. לפי התחזית, ההכנסות מהפצת מוצרים עבור חברות אחרות ינועו בין 25 ל-30 מיליון דולר; וההכנסות משיווק מוצריה המקוריים יסתכמו ב-50–53 מיליון דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker