עזריאלי השכירה 16 אלף מ"ר במתחם 
טאון בתל אביב לקסלמן וקסלמן ל-15 שנה

היקף העסקה הוא 255 מיליון שקל. פרויקט עזריאלי טאון בן 35 הקומות מוקם על קרקע בדרך בגין בתל אביב שנרכשה משירותי בריאות כללית

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר

קבוצת עזריאלי עידכנה אתמול את המשקיעים בשוק ההון, כי חתמה על עסקת שכירות ראשונה ומהותית בפרויקט עזריאלי טאון בן 35 קומות, שהיא מתעתדת להקים על הקרקע שרכשה משירותי בריאות כללית. ל-TheMarker נודע כי פירמת ראיית החשבון והשירותים העסקיים קסלמן וקסלמן PWC שכרה מעזריאלי 16 אלף מ"ר באגף נפרד (12 קומות), והיא תעביר את משרדיה עם כ-1,200 העובדים לבניין החדש של עזריאלי.

קסלמן וקסלמן, שבראשה עומד בישראל רו"ח יוסי פילוס, שכרה גם כ-300 מנויי חניה לחניון התת התת־קרקעי. הסכם השכירות עם קסלמן וקסלמן נחתם לתקופה של 15 שנה עם אופציות להארכה. היקף דמי השכירות השנתיים יהיה 17 מיליון שקל, כלומר מדובר בעסקה בהיקף של 255 מיליון שקל.

זאת העסקה השנייה בגודלה שעזריאלי מבצעת בתקופה האחרונה בפרויקטים שהיא מקימה. העסקה הגדולה יותר היתה עם קבוצת טדי שגיא, שחתמה על הסכם שכירות בפרויקט עזריאלי שרונה בשטח של כ-20 אלף מ"ר ובתמורה לכ-25 מיליון שקל בשנה.

אחרי שנחתם ההסכם עם קסלמן וקסלמן בכוונת עזריאלי לנסות להשכיר את שאר הבניין לשוכרים גדולים לטווח ארוך ומראש. פרויקט עזריאלי טאון משתרע על פני שטח קרקע של כ-10 דונמים עם שטח להשכרה של 75 אלף מ"ר, מתוך זה 50 אלף מ"ר מיועדים למשרדים.

הפרויקט יכלול גם כ-220 יחידות דיור, שאמורות לפי התחזיות, להימכר תמורת כ–450 מיליון שקל; כ-4,500 מ"ר של שטחי מסחר; וכן חניון תת־קרקעי לכ-1,300 מקומות חניה. עלות הבנייה המשוערת של הפרויקט, הממוקם בפינת הרחובות שאול המלך ומנחם בגין, מוערכת ב-1.05 מיליארד שקל. את העסקה מטעם עזריאלי הוביל שרון לוי, הסמנכ"ל לנושא המשרדים.

בסך הכל עזריאלי מעורבת כיום בהקמה של חמישה פרויקטים יזמיים גדולים, הכוללים מלבד עזריאלי שרונה (שכ-60% מהשטחים בו כבר הושכרו) ועזריאלי טאון, את הפרויקטים עזריאלי ראשונים בראשון לציון, דיור מוגן מודיעין וקרקע לדיור מוגן להבים. מדובר בפרויקטים בשטח להשכרה של 333,500 מ"ר שעלות בנייתם מוערכת בכ-4.2 מיליארד שקל. הם צפויים להניב עם הקמתם תוספת של כ-400 מיליון שקל ל-NOI (הכנסות תפעוליות נטו) - תשואה גלומה של כ-10%.

עזריאלי, המנוהלת בידי יובל ברונשטיין, מימשה בשנתיים האחרונות נכסים שלא בליבת הפעילות בהיקף של כ-1.6 מיליארד שקל. מדובר בעיקר במכירת הנכסים של גרנית הכרמל, כמו חברת הצבעים טמבור, חברת הדלק והקמעונות סונול, שדות סולריים של סופרגז ונכסים נוספים. כעת, מלבד פעילות הנדל"ן, מחזיקה עזריאלי ב-4.8% בבנק לאומי, בכ-20% מחברת כרטיסי האשראי לאומי קארד, וכן בחברת התשתיות GES.

ברונשטיין ציין כי "הסכם שכירות זה הוא צעד נוסף ביישומה של אסטרטגיית הייזום של הקבוצה בתל אביב. לצד השלמת מרכז עזריאלי שרונה ב-2017, ששיווקו מתקדם בקצב מצוין, החברה מקדמת את הקמתו ושיווקו של פרויקט עזריאלי טאון, וכן את המגדל הרביעי במרכז עזריאלי על גבי בית ידיעות אחרונות שנמסר לאחרונה לקבוצה.

"אנחנו רואים בהתפתחויות החיוביות בפעילות הייזום עדות נוספת לפוטנציאל הרב הטמון בפעילות החברה. פעילות הייזום הנוכחית של הקבוצה צפויה לתרום בשנים הקרובות תוספת NOI של כ-400 מיליון שקל, וסכום גבוה יותר של 430 מיליון שקל ל-FFO (רווח תפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד-פעמיות) בשילוב עם החיסכון הצפוי בעלויות המימון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker