אזהרה: אלו החברות שמציעות ביטוח בריאות - ועלולות להשאיר אתכם בלי כסף

הממונה על הביטוח, דורית סלינגר, תוציא אזהרה שלפיה Nterisk Limited ו-Sky Group מוכרות פוליסות בריאות ללא רישיון - וקיים חשש שמבוטחים לא יקבלו כסף במקרה של אירוע ביטוחי

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

לראשונה, אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון במשרד האוצר עומד להוציא אזהרה לציבור. במסמך שהגיע לידי TheMarker נכתב: "אזהרה לציבור: המפקחת על הביטוח מזהירה את ציבור המבוטחים לא לרכוש פוליסות ביטוח מהחברות Nterisk Limited
ו-Sky Group".

הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון באוצר, דורית סלינגר, מזהירה כי לחברות אלה אין רישיון לעסוק בביטוח בישראל, וכי מכירת פוליסת ביטוח בישראל על ידי חברות אלה היא עבירה על חוק הפיקוח על עסקי ביטוח, התשמ"א-1981.

דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

האזהרה עומדת להתפרסם בעקבות פניות ממבוטחים שהתקבלו באחרונה במשרדי האגף, בנוגע לעיסוקן של חברות אלה בביטוח בישראל. פונים רבים ציינו כי הביטוח הוצע להם במסווה של הצטרפות למועדון חברים.

הפוליסות של חברות אלה, הרשומות בקפריסין, הן פוליסות של ביטוחי בריאות, ששווקו בעיקר למגזר הרוסי - ובאגף מעריכים כי אלפי מבוטחים נפגעו בעקבות רכישתן. המשך הטיפול במקרה יועבר, ככל הנראה, לטיפולה של המשטרה.

סוכני הביטוח בישראל מחויבים ברישיון מטעם אגף הפיקוח על הביטוח באוצר. הרישיון אינו רק עניין ביורוקרטי, אלא כולל בחינה שמבצע האוצר לפוליסות ולסוכנים, מה שמבטיח תשלום כספי, כשמתרחש אירוע ביטוחי. סוכן הביטוח רשאי למכור רק פוליסות המאושרות למכירה בישראל, או פוליסות של חברה מחו"ל שקיבלה אישור מהאוצר.

סלינגר מציינת כי קיים חשש של ממש שלפיו, מי שירכוש פוליסות ביטוח מחברות אלה, לא יקבל כסף כאשר יקרה מקרה הביטוח, וקוראת לכל מי שהוצע לו ביטוח, או שרכש פוליסות מחברות אלה, לפנות למשרד האגף בטלפון 3002*.

עוד נכתב כי ככלל, למבוטחים ניתנת האפשרות לבדוק את רישיונם של סוכני הביטוח באמצעות מערכת לאיתור סוכני ביטוח, יועצים פנסיוניים וסוכני שיווק פנסיוני באינטרנט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker