אלוני חץ רכשה מניות של אמות ב-145 מיליון שקל

בכך מגדילה חברת האחזקות את החשיפה לשוק המשרדים המקומי ■ אחזקת אלוני חץ באמות - החברה הבת שמרכזת את פעילות הנדל"ן המקומית שלה - עלתה ל-63% ■ הרכישה נעשתה מחוץ לבורסה

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אלוני חץ הודיעה אמש למשקיעים כי ביום חמישי רכשה בעסקה מחוץ לבורסה 10 מיליון מניות של החברה הבת אמות. על פי ההודעה, הרכישה נעשתה במחיר של 14.5 שקל למניה, כלומר, בתמורה כוללת של 145 מיליון שקל.

מחיר הרכישה, שנעשתה ישירות מחברת הביטוח מגדל, מגלם הנחה של כ-3% על מחיר המנייה של אמות בבורסה - 14.99 שקל. המחיר בבורסה משקף לאמות שווי שוק של 4.4 מיליארד שקל.

הדמיה של פרויקט תוצרת הארץ
הדמיה של פרויקט תוצרת הארץ

אמות הגיעה לשווי זה בעקבות טיפוס של 30% במחיר המניה ב-12 החודשים האחרונים (ושל 104% בחמש השנים האחרונות), על רקע התוצאות הכספיות החזקות שהציגה והאיכלוס המסיבי של הפרויקטים שלה, ובראשם מגדל אטריום במתחם הבורסה ברמת גן, הסמוך למגדל משה אביב, שאיכלוסו מסתיים בימים אלה. החברה מתחילה בימים אלה להקים פרויקט חדש - מגדל תוצרת הארץ - מצפון למגדלי עזריאלי בתל אביב, שבו היא שותפה (50% לכל אחת) עם חברת גב ים.

הרכישה האחרונה מגדילה את שיעור האחזקה של אלוני חץ באמות לכמעט 63%. בעל המניות השני בגודלו באמות הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם, שמחזיק בכ-5% מהחברה באמצעות כספי העמיתים בקרנות הנאמנות וקופות הגמל שלו.

אלטשולר שחם הוא בעל מניות מרכזי גם באלוני חץ עצמה, שבה הנתח שלו מסתכם בכ-8% והופך אותו לבעל המניות השלישי בגודלו אחרי ורטהיים אחזקות (21%) ונתן חץ (16%).

נתן חץ
נתן חץצילום: דודו בכר

שווי השוק של אלוני חץ הוא 4.8 מיליארד שקל. מלבד השליטה באמות, שעוסקת בתחום הנדל"ן המניב בישראל - לחברה יש בנייני משרדים, מרכזים מסחריים ופארקים תעשייתיים - אלוני חץ עוסקת באמצעות חברות בנות אחרות גם בנדל"ן מניב בשווייץ, בבריטניה ובצפון אמריקה, ובנוסף היא מחזיקה גם 73% מחברת האנרגיה הסולארית אנרג'יקס, שנסחרת גם היא בבורסה בתל אביב. מניית אלוני חץ עלתה ב-12% בשנה האחרונה, והשלימה בכך עלייה של 127% בחמש שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker