מזומן במקום מניות: הבינלאומי ממיר זכויות עובדים בסך 60 מיליון שקל

הסכם העבודה המתגבש נוגע לזכויות המנהלים ומורשי החתימה בבנק למענקי היובל - שיומרו לתשלום במזומן, במקום באמצעות מניות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

הבנק הבינלאומי דיווח לבורסה בסוף השבוע האחרון כי הוא נמצא בתהליך גיבוש הסכם עבודה, שלפיו זכויות המנהלים ומורשי החתימה בבנק למענקי היובל יומרו לתשלום במזומן - ולא במניות כפי שדובר קודם לכן, וכפי שעשה בנק לאומי עם הזכויות של עובדיו. זכויות עובדי הבינלאומי למענקי היובל וחופשות היובל צמודות לאלה של עובדי לאומי.

הבינלאומי - המנוהל בידי סמדר ברבר צדיק ומצוי בשליטת צדיק בינו - ציין כי גם הזכויות למענקי היובל של עובדים ומנהלים בחברה הבת, "מתף מיחשוב ותפעול פיננסי", יומרו לתשלום במזומן. שיעור העובדים שעמם כבר גובשו הסכמות הוא 65% מכלל עובדי הבנק שזכאים למענקי היובל. ההידברות עם ועד הפקידים בבנק בעניין זה נמשכת.

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"לית הבינלאומי
סמדר ברבר-צדיק, מנכ"לית הבינלאומיצילום: מוטי מילרוד

בעבר דובר על כך שההקצאה המירבית לעובדים תהיה עד 2.5% ממניות הבינלאומי, בשווי של 120 מיליון שקל. כעת התשלום במזומן שעליו כבר סוכם מוערך ב-60 מיליון שקל, והוא מתבצע בעת שהבינלאומי נסחר לפי מחיר נמוך, המגלם לבנק מכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של 0.65 בלבד.

בקבוצת הבינלאומי מועסקים כ–5,000 עובדים, ואולם ההסכם בבנק לאומי עשוי היה להיות רלוונטי עבור כ-3,000 עובדים בלבד - שכן העובדים של בנקי אוצר החייל ומוסד, שהם חלק מקבוצת הבינלאומי, אינם רלוונטיים להסכם זה.

להבדיל מלאומי, שביצע את המהלך בגלל הצורך להגדיל את הלימות הון הליבה (יחס בין הון עצמי לנכסי סיכון) - שגדל בעקבות כך ב-0.28% וקירב אותו לעמידה ביעד של 10.3% עד סוף 2016 — הבינלאומי עומד ביעד כבר כיום. הבינלאומי נהנה מהלימות הון ליבה גבוהה, שהיתה 9.92% בסוף מארס. עם זאת, הבינלאומי סובל מחוסר יעילות, שבאה לידי ביטוי בכך שהבנק מציג את אחד מיחסי היעילות התפעולית (יחס בין הוצאות להכנסות תפעוליות) הנמוכים במערכת.

מהבנק הבינלאומי נמסר בתגובה: "הסכם העבודה בבנק צמוד לזה של בנק לאומי, והנהלת הבנק מקפידה לקיים את ההצמדה. יחד עם זאת, מפאת הזמן שעבר מאז המהלך שבוצע בלאומי וחוסר האפשרות לקיים את המהלך בהבינלאומי באותו זמן - בעיקר בשל היעדר נתונים בזמן - לאחר הידברות עם העובדים, הוחלט על חלוקת מזומן. אפשרות זו התקבלה תוך התחשבות בעובדים, ויש בה כדי להתאים את המהלך לשינויים הכלכליים שהתרחשו בתקופה שמאז הודעת לאומי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker