צעדים ארגוניים בבית ההשקעות אקסלנס נשואה: "החברה רוצה שנסתפק בפירורים"

הרקע לעיצומים, לטענת הוועד, הוא "גרירת רגליים מצד הנהלת בית ההשקעות במו"מ להסכם קיבוצי ראשון" ■ אקסלנס נשואה: "הדיונים יימשכו בשבועות הקרובים"

אסא ששון
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון
ז'נאן בסול

600 עובדי אקסלנס נשואה החלו הבוקר (ג') בצעדים ארגוניים. מוקדם יותר היום הם קיימו אסיפת הסברה במשרדי החברה בפתח תקווה, ששיבשה את פעילות בית ההשקעות.

הרקע לצעדים, לטענת ועד העובדים, הוא גרירת רגליים מצד הנהלת אקסלנס נשואה במהלך המשא ומתן לקראת הסכם קיבוצי ראשון בחברה. לדברי הוועד, ההנהלה נוקטת מאז תחילת המשא ומתן "בעמדה נוקשה" במהלך הדיונים, לא משתפת פעולה עם נציגות העובדים ומציעה הסכם אשר "אינו מכבד את העובדים". עוד טוען הוועד כי הוא מנסה לבוא לקראת ההנהלה ומציע "פתרונות יצירתיים כדי להגיע להבנות ולקדם את ההידברות, אך ההנהלה נותרת בעמדותיה".

חדר מסחר בחברת אקסלנס. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: דן קינן

הוועד באקסלנס - שקיים מזה שנתיים - הוא הראשון בבתי ההשקעות שהתארגן במשק, דבר שמקשה על קיום משא ומתן לקראת עיצוב הסכם קיבוצי, משום שאין מודל קיים לחברת השקעות ששונה מהבנקים או מהמגזר הציבורי. לדברי מירי גרגיר, ראש חטיבת עובדי חברות הביטוח ובתי השקעות בהסתדרות המעו"ף, אחרי שהוועד וההנהלה הגיעו להסכמות לגבי המשא ומתן הארגוני - המו"מ הכלכלי וההסכם על תוספות שכר, שהחל בדצמבר, טרם נסגר. לדברי גרגיר, החברה אינה מוכנה להעלות את השכר, והוועד "ניסה לתת פתרונות ואלטרנטיבות שלא יעמיסו על החברה" מבלי להגיע להסכמות. גרגיר טוענת ש"החברה רוצה שנסתפק בפירורים". לטענת גרגיר, הוועד עשוי להגביר את העיצומים.

אקסלנס הוא בית ההשקעות הנמצא בשליטת חברת הביטוח הפניקס. אקסלנס מתמחה בניהול תיקי השקעות, קרנות נאמנות, קופות גמל ,קרנות פנסיה ותעודות סל. סך הנכסים הפיננסיים שהוא מנהל עומד על כ-80 מיליארד שקל והוא נחשב לאחד מבתי ההשקעות הגדולים בשוק ההון. לפני כשבוע הצליחה חברת הביטוח הפניקס לרכוש את מניות בית ההשקעות שהיו בידי הציבור לפי שווי של מיליארד שקל ובכך למעשה למחוק אותו מהמסחר בבורסה.

חברת תעודות הסל קסם של בית ההשקעות אקסלנס אחראית על 56% מהרווחיות של בית ההשקעות. יתר הרווחים של אקסלנס מגיעים ממגזרי הפעילות השונים. היקף ההכנסות של הקבוצה ברבעון הראשון של שנת 2016 הסתכם ב-126 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 142 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 11%. הקיטון בסך 16 מיליון שקל נובע מירידה בהכנסות במגזרי ניהול השקעות, קופות גמל ובנקאות להשקעות וחיתום, וכן משינוי הסיווג של חברה מאוחדת לחברה כלולה.

הוצאות השיווק, תפעול, הנהלה והוצאות כלליות הסתכמו בתקופת הדו"ח ב-96 מליון שקל, לעומת 109 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - קיטון של 12%. עיקר הקיטון מיוחס להוצאות חד פעמיות שבוצעו בתקופה המקבילה, ירידה בהוצאות ניהול הנכסים והוצאות אחרות, וכן השפעת שינוי הסיווג של החברה.

את השורה התחתונה ברבעון הראשון של 216 סיכמה אקסלנס עם רווח נקי של 22 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 23 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 4%.

מאקסלנס נשואה נמסר כי "בין ההנהלה לוועד מתנהל משא ומתן כל העת ואף הושגה התקדמות רבה ומשמעותית. הדיונים יימשכו בשבועות הקרובים. אנו מאמינים שלשני הצדדים מטרה משותפת - הצלחת החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker