בוסקילה קונה את חלקו של עפר גנזי בבריל

גנזי, יו"ר פעיל ובעל 10% ממניות החברה, ימכור את חלקו בקבוצת האופנה תמורת 12.5 מיליון שקל ויתפטר מכל תפקידיו

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת האופנה בריל נפרדת מיו"ר הדירקטוריון ובעל 10% ממניות החברה, עפר גנזי. לפי דיווח שהוציאה החברה אתמול גנזי ימכור את כל מניותיו בחברה לאליעזר בוסקילה ולחתנו יהודה אלבז תמורת 12.5 מיליון שקל. לאחר העסקה, בוסקילה יחזיק ב–41% ממניות בריל, ואלבז, המכהן כיום כמנכ"ל החברה, יחזיק ב–2%. גנזי יתפטר מכל תפקידיו בחברה. 

משה גנזי, אחיו של עפר, נותר בעל מניות בחברה ומחזיק ב–9.3%. האחים גנזי ובוסיקה החלו את דרכם המשותפת עם רכישת רשת הנעליים גלי מכונס נכסים ב–1998. בהמשך מוזגה החברה לתוך בריל.

בריל נסחרת בבורסה לפי שווי של 130 מיליון שקל. היא עוסקת בייצור, שיווק והפצה של הנעלה וביגוד, ומפעילה, בין היתר, את החנויות סולוג, גלי, נאוטיקה, ניין ווסט ולי קופר. מדובר ברשתות בסדר גודל בינוני שנפגעו מאוד מהתחרות הגוברת בענף האופנה — תוצאה של כניסת הרשתות הבינלאומיות ומגמת הרכישות באינטרנט.

בדו"חותיה השנתיים ציינה החברה כי העובדה שאינה פועלת בשבת משפיעה בשנים האחרונות על רמת הכנסותיה ועל הסטת מכירות למתחרים. את הרבעון הראשון של 2016 סיימה בריל עם הכנסות של 142 מיליון שקל, ירידה של 4% לעומת הרבעון המקביל ב–2015. החברה רשמה הפסד נקי של 2.5 מיליון שקל ברבעון הראשון השנה, לעומת רווח של 1.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker