דלק קידוחים ואבנר למשקיעים: "המיזוג יקל על מימון פרויקטים, הנפקת אג"ח ומו"מ לחוזי גז"

אמש כונסו האספות הכלליות של שותפויות הגז מבית יצחק תשובה ■ מנהלי השותפויות במצגת למשקיעים: "המיזוג יגדיל את היקפי מחזורי המסחר בשתי החברות, ויסייע לכניסת משקיעים חדשים מקומיים או זרים"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן

המיזוג בין אבנר ודלק קידוחים ייצור סינרגיה בין נכסי השותפויות, יציף יתרונות לגודל, יתרום לייעול תהליכים ארגוניים ומבניים ויביא לחיסכון בעלויות - כך הסבירו אתמול (א') מנהלי שותפויות הגז מקבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה באספות הכלליות של שתי השותפויות שנערכו במקביל. האספות כונסו כחלק בהליך המיזוג, שעליו הודיעו השותפויות באפריל האחרון.

באספות נכחו מנהלי השותפויות, בהם יוסי אבו, שכמכהן כמנכ"ל בדלק קידוחים ואבנר, יוסי גבורה, המשנה למנכ"ל לענייני כספים, וסמנכ"ל הכספים, רונן אדוארד. מנהלי השותפויות הדגישו, בין היתר, שהמיזוג ביניהן יגדיל את היקפי מחזורי המסחר בשתי החברות, ויסייע לכניסת משקיעים חדשים מקומיים או זרים. במצגת הוסבר שווי שתי השותפויות לאחר המיזוג יטפס לכ-15.5 מיליארד שקל, מה שיהפוך את השותפות הממוזגת לחברה העשירית בגודלה בבורסה.

כניסת משקיעים חדשים עשויה להטיב עם יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים ואבנר, שערכן צנח בשוק בשנה וחצי האחרונות ב-כ-20%, בין היתר בשל הנפילה במחירי האנרגיה והמגעים לגיבוש "מתווה הגז". עד עתה, חלק מקרנות ההשקעה הזרות המתמחות בענף האנרגיה נמנעו מלהשקיע בשותפויות הגז, מכיוון ששוויין היה נמוך מידי ולא הגיע לרף שנקבע במדיניות ההשקעה. כעת מקווים בקבוצת דלק כי יוכלו להתגבר על הבעיה.

יו"ר דלק, יצחק תשובהצילום: גדעון לוין

עוד הוסבר במצגת למשקיעים כי המיזוג בין השותפויות יפשט תהליכים כמו מימוש נכסים, מימון פרויקטים או הנפקת אג"ח, וכן ייעל המו"מ לחתימת הסכמים למכירת גז. בנוסף, המיזוג יביא לביטול כפילויות באספות כלליות, בישיבות דירקטוריון, בוועדות ובמינוי מפקחים; וכן יביא לחסכון בעלויות, שכוללות בין היתר ניהול שתי שותפויות ציבוריות מדווחות, דו"חות כספיים, דוחות שנתיים ומיידים, כפולים, תשלומים ליועצים מקצועיים, רו"ח, יועצים משפטיים, מבקר פנימי, ועוד.

לדלק קידוחים ואבנר החזקות זהות בכל זכויות הנפט של קבוצת דלק, למעט המאגר המדולדל "ים תטיס" (25.5% לדלק ו- 23% לאבנר). בשותף הכללי (חברת הניהול) של דלק קידוחים מחזיקה דלק אנרגיה, שבשליטת קבוצת דלק; ואילו בשותף הכללי של אבנר מחזיקות דלק אנרגיה (50%) וכהן פיתוח (50%), אף היא בשליטת קבוצת דלק. שלק קידוחים ואבנר הן בין ני"ע הפופולאריים בבורסה - דלק ריכזה מחזור יומי ממוצע של כ-6 מיליון שקל בשלושת החודשים האחרונים, ואילו אבר מחזור של 9.6 מיליון שקל.

הסוגיה המרכזית הקשורה למיזוג שתי השותפויות נוגעת לשוני בתמלוגי העל, כלומר הנתח משורת ההכנסות שמשלמות השותפויות לשותף הכללי או לגורמים שלישיים. מסיבות היסטוריות, התמלוגים בכל אחת מהשותפויות שונים: דלק קידוחים משלמת לדלק אנרגיה ולקבוצת דלק 3% לפני החזר השקעה (בים) ו-13% אחרי החזר השקעה; אבנר משלמת 6% קבוע לכהן פיתוח ולצדדים שלישיים. לפי המסתמן, המיזוג יכלול נוסחה, כך ש-50% מתקבולי השותפות הממוזגת יהיו כפופים למשטר התמלוגים של אבנר, ו-50% למשטר של דלק קידוחים.

ההחלטה לבצע את המיזוג דווקא בעת הזו נבעה מתיקון חוק השותפויות, שנכנס לתוקף ב-2015. התיקון יצר לראשונה מסגרת רגולטורית-חוקית, המאפשרת לשתי שותפויות להתמזג. בנוסף, ב-2016 עודכנה פקודת מס הכנסה, כך שמיזוג בין שתי חברות אינו יוצר אירוע מס שמחייב את מחזיקי היחידות בתשלום מסים למדינה. באספות הכלליות פירטו מנהלי השותפויות את הצעדים שכבר ביצעו לקראת המיזוג, בהם מינוי ועדה מיוחדת ומינוי יועץ משפטי ומעריך שווי. השותפויות עידכנו כי היועצים הכלכליים הנפרדים של כל אחת מהשותפויות עובדים כעת על הערכות שווי שלפיו יתבצע המיזוג. השותפות הדגישו כי נדרש למהלך אישור של רשות ההגבלים העסקיים, הנושים, הממונה על ענייני הנפט, רשות ני"ע, הבורסה ורשות המסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker