ממשיכה לממש: סקייליין מוכרת קרקעות בקנדה ב-123 מיליון שקל

המימוש הנוכחי מצטרף למימושים קודמים שביצעה החברה מתחילת השנה בפרויקטים שלה בקנדה, בסך של כ-280 מיליון שקל

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי תומר
אורי תומר

חברת סקייליין, שבשליטת מישורים של גיל בלוטרייך (50% ישירות ובעקיפין), הודיעה היום (א') כי מכרה קרקעות בקנדה ב-41 מיליון דולר קנדי (כ-123 מיליון שקל), שהן חלק מעתודות הקרקע של פרויקט פורט מקניקול של החברה, שנמצא במחוז אונטריו. המכירה צפויה להניב לחברה תזרים נטו של 35 מיליון דולר קנדי (104 מיליון שקל) על פני עשר שנים החל מהשלמת העסקה, בתחילת 2017, שיגיע מ-120 תשלומים חודשיים במשך תקופה זו. הקרקעות ישועבדו לחברה לטובת הבטחת התזרים.

המכירה אמנם כרוכה ברישום של הפסד בסך 9.5 מיליון שקל ביחס לשווי הנכס בדו"חות החברה, אך ההפסד הזה נובע בין השאר מכך שהחברה שיערכה את הנכס במשך העשור שחלף מאז הרכישה הראשונית, שבוצעה תמורת 7 מיליון דולר קנדי - כשההשקעה של החברה עד כה בקרקעות מסתכמת ב-43 מיליון שקל.

 גיל בלוטרייך
בעל השליטה, גיל בלוטרייךצילום: עופר וקנין

המימוש הנוכחי מצטרף למימושים קודמים שביצעה החברה מתחילת השנה בפרויקטים שלה בקנדה, בסך של כ-280 מיליון שקל.

דו"חותיה של סקייליין לרבעון הראשון של 2016 חשפו שיפור ניכר בפעילות החברה - כולל זינוק של 75% בהכנסות הרבעוניות ל-137 מיליון שקל, והרווח הנקי הרבעוני המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-5 מיליון שקל לעומת הפסד של 3 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מניות סקייליין נסחרות בבורסה בתל אביב במחיר המשקף לחברה שווי שוק של כמעט 480 מיליון שקל. המחיר למניה עלה ב-18% ב-12 החודשים האחרונים, אך מחזורי המחסר במניות החברה הם נמוכים יחסית, ושיעור אחזקות הציבור בה הוא צנוע - כ-20%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker