ענף הפורקס מצטמצם: סמראט קפיטל מתמזגת עם קולמקס

על פי תנאי העסקה, תמשיך קולמקס לשלם לבעלי סמארט קפיטל חלק מהכנסותיה מהלקוחות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

עוד התפתחות בתעשיית הפורקס: ל-TheMarker נודע כי חברת סמארט קפיטל מכרה את רשימת לקוחותיה לחברת קולמקס שבבעלות מאיר ברק.

השבוע חתמו החברות על עסקת מיזוג, לפיה תקלוט חברת קולמקס את כל לקוחותיה של סמארט קפיטל, שהיתה בבעלות לשעבר יו"ר איגוד  זירות המסחר, ואת מרבית העובדים. טרם נודע היכן ימוקמו המשרדים לאחר המיזוג.

איציק נוי, יו"ר איגוד זירות המסחר בשוק ההון
איציק נויצילום: שרונה גיא

על פי תנאי העסקה, תמשיך קולמקס לשלם לבעלי סמארט קפיטל חלק מהכנסותיה מהלקוחות אותם קיבלה במשך מספר שנים. קולמקס לא תחויב להתחלק בהכנסותיה מלקוחותיה המקוריים.

את חברת סמארט קפיטל ייצגו בעסקה עורכי הדין טל יצחק רון וליאת נעים ממשרד טל רון דריהם ושו"ת. את חברת קולמקס יצג עו"ד דוד ביטון.

לאחר העסקה מסר עו"ד יצחק רון: "המיזוג הנוכחי הינו מגמה של קונסלידציה אותה אנו רואים בשוק. אין מקום לכל כך הרבה שחקנים. אני צופה כי בקרוב, לא יהיו יותר משלושה שחקנים בשוק הפורקס הישראלי לאור הרגולציה החדשה של הרשות. לדעתי אנו צפויים לראות עוד הרבה מיזוגים בשוק. אך ישראל תמשיך להיות יצואנים מצטיינת לעולם כולו של אופציות בינאריות".

לאחרונה דרשה רשות לניירות ערך מחברות הפורקס המעוניינות להמשיך ולפעול בישראל להגיש בקשה לרישיון. גם הרשות הופתעה ממספר הבקשות שהוגשו. מתוך 21 הבקשות שהוגשו נותרו רק 12.יתר הבקשות נפסלו על ידי הרשות או נמשכו על ידי החברה המבקשת שהבינה כי לא תעמוד בסטנדרטים הרגולטורים אותם תחייב הרשות.

אף אחת מחברות הפורקס הפועלות בישראל לא מפוקחת עדיין ולא קיבלה אישור מהרשות.

קולמקס מסרה כי "החברה וסמארט קפיטל אכן חתמו על הסכם שיתוף פעולה, לפיו חברת סמארט קפיטל תפנה את לקוחותיה הישראלים לפעילות מסחר בחברת קולמקס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker