"אי.די.בי בחדלות פירעון": בעלי האג"ח הגישו בקשה לפירוק החברה

עו"ד גיא גיסין: "חלפו שלוש שנים, ושוב מנוהלת החברה בהסתמכות על בעל השליטה בלבד ובכפיפות לאינטרסים שלו ... למרות החלפת השליטה והזרמות הכספים המסיביות, אנו באותה נקודה, אם לא נמוך ממנה"

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג

"חלפו שלוש שנים בלבד מאז הליכי הסדר החוב של קבוצת אי.די.בי אחזקות, והנה מצויה אי.די.בי פיתוח שוב במצב של חדלות פרעון, הן נכסית והן תזרימית", כך נכתב בבקשה לפירוק החברה, שהגיש היום עו"ד גיא גיסין, המייצג את בעלי איגרות החוב סדרה ט', שלהם חייבת החברה 1.2 מיליארד שקל. גיסין מבקש למנות לחברה מנהל מיוחד.

"הוראת הממונה על שוק ההון והביטוח, המחייבת מכירת מניות כלל ביטוח בבורסה בהיקף של 5% מדי ארבע חודשים, צפויה לגרום לכך שהנכס המשמעותי ביותר של החברה יימכר במחיר הנמוך ממחיר השוק שלו ובכך תעמיק עוד יותר את חדלות הפירעון המאזנית ותמנע כל אפשרות לחברה להנות מהשבחת המניות שימכרו או מפרמיית שלטה", נכתב בבקשת הפירוק.

בעלי איגרות החוב טוענים כי הזרמות העתק של בעל השליטה אדוארדו אלשטיין לא מספיקות. "כל תשלום, לרבות התשלום המתוכנן של החברה של 370 מיליון שקל לסדרה ז' אשר יפרע 33% מיתרת הקרן, יפגע בעקרון השוויון בין הנושים וייחשב להעדפת נושים" מציין גיסין. "חלפו להן שלוש שנים, ושוב מנוהלת החברה תוך הסתמכות על בעל השליטה בלבד ותוך כפיפות לאינטרסים שלו... למרות החלפת השליטה והזרמות הכספים המסיביות, אנו ממש באותה נקודה, אם לא במקום נמוך ממנה".

לבקשת הפירוק צורפה חוות הדעת של רו"ח עומר סרביאנסקי מפירמת בייקר טילי. חוות הדעת תומכת בטענת מחזיקי סדרה ט' של אידיבי פיתוח כי החברה חדלת פירעון. בבקשה מוסבר כי בעלי האג"ח פנו כמה פעמים לבעל השליטה ומנהלי החברה כדי לנהל משא ומתן על פריסה מחודשת של החוב לכלל הנושים אך "נתקלו בקיר".

"ברגע שהכספים הגיעו לקופת החברה, בין אם הוזרמו לשם כהשקעה או כחוב מטעם בעל השליטה ובין אם הגיעו ממימוש נכסים או כל מקור אחר - חייבת החברה וחייבים נושאי המשרה שלה, לפעול בהתאם להוראות הדין ולהימנע מביצוע תשלומים לנושים פיננסים שעלולים להחשב כפגיעה בעקרון השווין בין הנושים או משום העדפת נושים אסורה".

מאי.די.בי נמסר בתגובה: "אנו מאמינים במערכת המשפט שתנהל הליך ענייני ואחראי - לטובת כל מחיזיקי העניין בחברה - אשר יוציא את הצדק לאור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker