התפוצץ המו"מ בין בעלי השליטה באלון לבעלי האג"ח

המו"מ עלה על שרטון לאחר ששרגא בירן והקיבוצים חזרו בהם מהוויתור על הדרישה לפטור מלא מתביעות לנושאי משרה ובעלי שליטה באלון ■ בעקבות פיצוץ המו"מ, צפויים בעלי האג"ח להצביע על העמדת חוב של 1.75 מיליארד שקל לפירעון מיידי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שרגא בירן
שרגא בירןצילום: עופר וקנין

בעלי איגרות החוב שהנפיקה חברת אלון ישראל צפויים להצביע ביממה הקרובה על העמדת החוב בהיקף של 1.75 מיליארד שקל לפירעון מיידי לאחר שהמו"מ שניהלו עם בעלי השליטה באלון ועם הנהלתה עלה על שרטון.

על פי מתווה ההסכם שנוסח בין שני הצדדים, התחייב שרגא בירן - בעל המניות הגדול באלון (42.4% בעקיפין) - להזרים 40 מיליון שקל לחברה ולגבות את ההתחייבות בבטוחה שייתן. בעלי איגרות החוב התחייבו מצדם שלא לנצל את זכותם להעמיד את החוב לפירעון מיידי בפרק זמן של שנה שבה ינסו בעלי השליטה באלון והנהלתה לגייס משקיע ולבצע הנפקה כדי להזרים עוד 150-110 מיליון שקל.

המו"מ עלה על שרטון במגעים שהתנהלו היום לגיבוש הסכם סופי כאשר בעלי השליטה באלון , שרגא בירן ודודי וויסמן באמצעות חברת ביילסול (53%) וארגוני הקניות של הקיבוצים (47%), חזרו בהם מהוויתור על הדרישה למתן פטור מתביעות לנושאי משרה ובעלי שליטה באלון. העמדת החוב לפירעון צפויה לגרום למאבק משפטי.

בעלי איגרות החוב מסדרה א' זכאים על פי שטר הנאמנות של איגרות החוב להעמיד את החוב לפירעון מיידי אם דירוג איגרות החוב יורד מ-BBB כפי שאכן קרה בינואר 2016 כאשר חברת הדירוג מעלות הורידה את דירוג איגרות החוב ל-BBB מינוס . עם זאת, אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון ישראל, רמז באספת בעלי איגרות החוב שהתקיימה שלשום שהחברה מתכוונת לפעול משפטית נגד מינוי מנהל מטעם בית המשפט בטענה שהחברה סולבנטית, עמדה עד כה בכל התשלומים במועד, ומחזיקה בקופתה 530 מיליון שקל שיספיקו לפירעון התשלומים ב-2017-2016.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker