אלשטיין על דני נוה: "איך אפשר לאשר שכר מקסימלי לאדם עם תרומה אפסית?"

בעל השליטה באי.די.בי פיתוח: "נדרוש להקים ועדה אשר תבחן את קשריו של דני נוה עם נוחי ולמה קיבל את התפקיד" ■ כלל ביטוח בתגובה: "הדירקטוריון סומך ידיו על תפקודו ומסירותו של מר נוה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דני נוה, יו"ר כלל החזקות עסקי ביטוח צילום: עופר וקנין

"אני מאוד מופתע. איך אפשר לאשר לאדם עם תרומה אפסית לחברת כלל ביטוח ולבעלי המניות את השכר המקסימלי המוצע בחוק. כך לא נהוג לא בעולם ולא בארגנטינה", כך אמר (א') היום אדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי.די.בי פיתוח ל-TheMarker ביחס לשכרו של יו"ר כלל, דני נוה.

"כולם יודעים שהמינוי של דני נוה היה מוטעה ולא היה לו כל ניסיון בתחום הביטוח או ידיעה לגבי החברה. התגמול אותו קיבל עד היום היה בשל קשריו האישיים ולא כישוריו", הוסיף אלשטיין.

בעל השליטה מדגיש כי הוא "דורש מדירקטוריון כלל ביטוח להקים ועדה שתחקור את הקשרים של נוחי דנקנר ודני נוה וקרן ההשקעות אותה ניהל נוה נוה. מדובר בקרן שנוסדה על ידי נוה ומומנה על ידי כלל תחת השליטה של דנקנר בחברה עוד בטרם אנחנו נכנסנו להשקעה". מבחינתו של אלשטיין, "זאת הסיבה שאנחנו מצביעים נגד השכר המקסימלי אשר הוצע לנוה".

צילום: מוטי מילרוד

מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי פיתוח טוענים שהחברה חדלת פירעון והם עומדים להגיש בקשת פירוק עד 1 ביוני. מה אתה מתכוון לעשות בנושא?

"אנחנו ממשיכים לדבר איתם. עד היום הגענו לעמק השווה, ואני צופה שנגיע לעמק השווה גם במקרה זה. מאז שהגענו לחברת אי.די.בי הצלחנו להוריד את המינוף ולבצע תשלומים באופן עקבי, ואנחנו נמשיך לעשות זאת. מהיכרותי בשנים האחרונות עם העסקים במדינת ישראל, כך מתנהלים כאן העסקים. אני מאמין שגם המחזיקים מבינים כי החברה נמצאת במומנטום טוב, והם לא ירצו לעשות צעד אשר ישבש זאת".

מכלל ביטוח נמסר: "כהונתו ותנאי העסקתו של דני נוה אושרו עם מינויו בשנת 2013 הן על ידי המפקח על הביטוח דאז והן על ידי האסיפה הכללית של החברה, אשר אישרה את המינוי ברוב מכריע של המצביעים שאינם מבעלי השליטה וזאת לאחר שכל הגורמים קיבלו טרם האישור מידע מלא אודות קרנות אגייט שמר דני נוה היה שותף ומנהל בהן עוד בטרם מונה ליו"ר הדירקטוריון של כלל ביטוח. זאת ועוד, במסגרת הליכי המינוי האמורים התווה המפקח על הביטוח הסדר מוסכם ביחס למכירה ולניהול של הקרנות האמורות וגם הסדר זה אושר על ידי אסיפת בעלי המניות ותקף גם כיום.

"מר דני נוה, הצעיד בשלוש השנים האחרונות את דירקטוריון הקבוצה, ביחד עם הנהלתה, במקצועיות ובאחריות רבה, לקבוצה מובילה בתוצאותיה העסקיות, בחוסנה וביציבותה.

"הדירקטוריון סומך את ידיו על תפקודו ומסירותו של מר נוה ובטוח כי מר נוה ימשיך לכהן בתפקידו במלוא מרצו במטרה להביא לשגשוגה של כלל ביטוח והבטחת יציבותה, זאת נוכח האתגרים המורכבים בפניהם החברה ניצבת בעידן של דרישות הון חדשות, סביבה עסקית רגולטורית תחרותית, שוק הון תנודתי והכל תוך שטובת החברה בלבד ורק היא עומדת לנגד עיניו ולעיני הדירקטוריון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker