הקסם של אקסלנס: 56% מהרווח - מחברת תעודות הסל

מדובר בתלות גדולה מאד של אקסלנס בביצועי חברת תעודות הסל שלה ■ אקסלנס מסכמת את הרבעון הראשון של 2016 עם ירידה של 4% ברווח הנקי, ל-22 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חדר מסחר בחברת אקסלנס
חדר מסחר בחברת אקסלנס. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: דן קינן

חברת תעודות הסל קסם של בית ההשקעות אקסלנס אחראית על 56% מהרווחיות של בית ההשקעות - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפירסמה החברה לפני שעה קלה. מדובר בתלות גדולה מאד של אקסלנס בביצועי חברת תעודות הסל שלה.

יתר הרווחים של אקסלנס מגיעים ממגזרי הפעילות השונים: 7% ממגזר ניהול ההשקעות, הכולל את חברת הקרנות וניהול התיקים, 17% מחבר הבורסה והמסחר, 17% מקופות הגמל ו-3% מתחום החיתום והבנקאות להשקעות.

הדו"חות של אקסלנס מתפרסמים לאחר שבשבוע שעבר פירסמה הפניקס, חברת האם של אקסלנס, הודעה ובה היא הכריזה כי בכוונתה למחוק את אקסלנס מהמסחר בבורסה, על ידי הצעת רכש למניותיה במחיר של 60.2 שקל. כיום מחיר מניית אקסלנס עומד על 60 שקל. הצעת הרכש משקפת לאקסלנס שווי חברה של כמיליארד שקל.

היקף ההכנסות של הקבוצה ברבעון הראשון של שנת 2016 הסתכם ב-126 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 142 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 11%. הקיטון בסך 16 מיליון שקל נובע מירידה בהכנסות במגזרי ניהול השקעות, קופות גמל ובנקאות להשקעות וחיתום, וכן משינוי הסיווג של חברה מאוחדת לחברה כלולה.

עוזי דנינו, מנכ"ל אקסלנסצילום: עופר וקנין

הוצאות שיווק, תפעול, הנהלה והוצאות כלליות הסתכמו בתקופת הדו"ח ב-96 מליון שקל, לעומת 109 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - קיטון של 12%. עיקר הקיטון מיוחס להוצאות חד פעמיות שבוצעו בתקופה המקבילה, ירידה בהוצאות ניהול הנכסים והוצאות אחרות, וכן השפעת שינוי הסיווג של החברה.

את השורה התחתונה מסכמת אקסלנס עם רווח נקי של 22 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 23 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 4%. סך הנכסים המנוהל על ידי החברה הסתכם ב-79.1 מיליארד שקל בסוף הרבעון, לעומת נכסים בהיקף של 80.7 מיליארד שקל בסוף שנת 2015 - ירידה של 2%.

מנכ"ל החברה, עוזי דנינו, אמר כי "הרבעון הראשון של השנה התאפיין בתנודות חדות בשווקים וירידות במדדי המניות בארץ ובעולם, שהביאו לפדיונות בקרנות המסורתיות ובתעודות הסל ולהמשך פדיונות בקרנות הכספיות. על רקע זה, הצליחה אקסלנס לשמור על יציבות בהכנסות וברווחיות ואף לצמוח בחלק מהפעילויות, בעיקר בשל פדיונות נמוכים מהתעשייה בקרנות ובתעודות הסל, המשך גיוסים גבוהים בגמל וצמיחה גבוהה בחבר הבורסה, שבו נהנינו מגידול משמעותי בפעילות המסחר בחו"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker