אלון רבוע כחול קורסת ב-74% בעקבות ההצעה של בן משה

(עדכון) בן משה יזרים 300 מיליון שקל במועד השלמת ההסדר לפירעון מוקדם ■ כלל ביטוח והבסס"ח יצטרפו לנושים הפיננסיים כך שהחוב שייכלל בהסדר הנושים יגדל ל-1.03 מיליארד שקל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
יורם גביזון

מניית אלון רבוע כחול קורסת ב-74% עם חידוש המסחר במניותיה לאחר שהחברה דווחה על הגשת בקשה לאישור הסדר נושים שכולל דילול מלוא החזקות הציבור בחברה. בעוד סיכוייו של מוטי בן משה לרכוש את חברת מגה הולכים ופוחתים הצליחו בעלי אגרות החוב של חברת אלון רבוע כחול, החברה האם של מגה, לגרום לו להגיש לאישור בית המשפט בקשה להסדר נושים.

המתווה החדש הוגש אמש (ג') לבית המשפט לאחר שבאסיפת בעלי אגרות החוב מסדרה ג' של אלון רבוע כחול, שהתקיימה אתמול, החליטו בעלי האג"ח פה אחד שאם הבקשה לא תוגש באותו יום הם יהיו רשאים לבחון באופן מידי כל אפשרות חלופית להסדר - כולל ניהול מגעים ישירים עם נאמני מגה. בכך היה בן משה מממש את הבלעדיות בניהול מו"מ לרכישת אלון רבוע כחול אותה קיבל במחצית פברואר 2016, כאשר גבר בהצבעה ברוב של 99% על הצעה מתחרה של חברת גינדי החזקות.

הבקשה להסדר נושים שהוגשה אמש לבית המשפט שונה מהמתווה שהתגבש עד לאחרונה בין נציגות בעלי אג"ח ג' לבין בן משה. על פי המתווה המתוקן, בן משה יקבל את הבעלות המלאה באלון רבוע כחול ולא 72.7% אלא שהתשלום של 115 מיליון שקל לאלון שבשליטת ביילסול (53%), שבבעלות שרגא בירן (80%) ודודי וויסמן (20%) וארגוני הקניות של הקיבוצים (47%), יוגדר כהחזר הלוואות בעלים בהיקף מצטבר של 170 מיליון שקל , וגם בעלי אגרות החוב לא יקבלו הקצאה של 10% ממניות אלון רבוע כחול, כפי שהיה אמור לקרות על פי המתווה הקודם.

בן משה התחייב לשלם ביום השלמת ההסדר 300 מיליון שקל לנושיה הפיננסיים של החברה: בעלי האג"ח בסכום של 381 מיליון שקל, הבנקים (חוב ישיר של 215 מיליון שקל וחוב נערב של 301 מיליון שקל, כלומר חוב של מגה שאלון רבוע כחול ערבה לו) וחברות ביטוח האשראי שביטחו את ספקי מגה כלל ביטוח ובסס"ח (95 מיליון שקל). החוב שייכלל בהסדר יגיע ל-1.029 מיליארד  שקל.

עם ביצוע התשלום המיידי יהיה היחס בין היקף החוב לשווי הבטוחות שיקבלו בעלי אג"ח ל-66%. בן משה יעביר עוד סכום של 100 מיליון שקל בתוך 6 חודשים לפירעון מוקדם של הנושים הפיננסיים, ובתום 12 חודשים מהשלמת העסקה, תהיה לכל אחד מהנושים זכות לדרוש את הפירעון המידי של יתרת החוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker