תוכנית השיקום של גולף: אפי רוזנהויז מונה ליו"ר החברה

רוזנהויז, שיחליף בתפקיד את יוחנן לוקר, מצטרף למנכ"ל מגה לשעבר, רביב ברוקמאייר, שמונה למנכ"ל גולף לפני כשבועיים - בניסיון לאושש את ביצועי החברה ■ רוזנהויז הורשע בעבר בניסיון ליצור הסדר כובל בשופרסל

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חלון ראווה של  גולף עפולה
חנויות גולף עפולהצילום: אנצ'ו גוש

דירקטוריון גולף החליט למנות את אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל לשעבר, ליו"ר הקבוצה - כך הודיעה היום (ג') החברה. רוזנהויז ייכנס לתפקידו בחודש הבא ויחליף את יוחנן לוקר - שצפוי להתמנות ליו"ר כיל.

גם רוזנהויז וגם גולף עברו באחרונה תקופה לא קלה. רוזנהויז, שהורשע ב-2015 בניסיונות ליצור הסדר כובל ובהפרה של תנאי המיזוג בין שופרסל לקלאב מרקט, נידון למאסר בפועל של חודשיים ושילם קנס של 450 אלף שקל. רוזנהויז שוחרר בנובמבר 2015, לאחר קיצור של שבועיים מתקופת מאסרו.

גולף מצידה, סבלה באחרונה במיוחד מהמשבר שעובר על רשתות האופנה בישראל, שמיוחס ברובו לתחרות העזה בין הרשתות ולפגיעה שסופגות הרשתות בעקבות הפריחה של מכירות הביגוד באינטרנט. החברה סגרה בעקבות זאת סניפים ופעילויות ב-2015, ודו"חותיה השנתיים הצביעו על מעבר להפסד של 6 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 36 מיליון שקל ב-2014. מניות גולף צנחו ב-57% ב-12 החודשים האחרונים, וכך שווי השוק של החברה התכווץ מ-450 מיליון שקל לכ-200 מיליון שקל בלבד.

אפי רוזנהויז בבית המשפט
אפי רוזנהויז בבית המשפטצילום: אמיל סלמן
רביב ברוקמאייר
חבר חדר לסגל המתחדש, רביב ברוקמאיירצילום: עופר וקנין

התוצאות הכספיות הלא-טובות והצניחה במניה עמדו ברקע התפטרותו, בתחילת מאי של מנכ"ל החברה לשעבר אלי מזרוח. שבוע מאוחר יותר הודיעה גולף כי מנכ"ל מגה לשעבר, רביב ברוקמאייר, יחליף את מזרוח בתפקיד זה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker