הנופש בתוך אירופה מסייע לאיזיג'ט להמריא

איזיג'ט היא חברת תעופה זולה (לואו־קוסט) שמפעילה טיסות לכ-140 יעדים בכ-250 מטוסים

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת איזיג'ט הבריטית, שהוקמה ב-1995, היא חברת תעופה זולה (לואו־קוסט) שמפעילה טיסות לכ-140 יעדים בכ-250 מטוסים.

הכנסות החברה בשני הרבעונים האחרונים צמחו אמנם ב–0.3% ל–1.77 מיליארד ליש"ט, אך החברה פיספסה את תחזית האנליסטים בשורת ההכנסות. בנטרול השפעת מטבע, ההכנסה למושב ירדה ב–4.2% בהשוואה לחציון המקביל. האנליסט ניר חצב מאופנהיימר ישראל מציין כי הירידה נבעה בעיקר מאירועי הטרור באירופה, שפגעו בביקושים וגרמו לחברות התעופה להוריד מחירים.

מטוסי חברת איזיג'ט
מטוסי חברת איזיג'טצילום: בלומברג

"בנטרול אירועים אקסוגניים אלה, איזיג'ט שמרה על יציבות בקריטריון ההכנסה למושב. הישג זה לא מבוטל בהינתן הירידה החדה במחירי הדלק הסילוני בשנה האחרונה, שגורמת להתגברות בתחרות בשוק הטיסות לטווח קצר באירופה וכתוצאה מכך, גם לירידת מחירים. מנגד, הנהלת החברה ציינה ביקושים בריאים במסלולים מבריטניה לאזורי החוף באירופה, כמו גם ביקושים לאתרי הסקי ברחבי היבשת", אומר חצב.

באופנהיימר מציינים כי העלות למושב ירדה אף היא, בעיקר בגלל הירידה במחירי הדלק הסילוני, אך לא רק. "הנהלת החברה הצליחה להתגבר על השפעות חיצוניות שליליות באמצעות התייעלות תפעולית, בעיקר בתחומי התחזוקה ותעריפי השימוש בשדות תעופה, וכן על ידי מעבר למטוסים יעילים יותר", אמר חצב. בשורת הרווח רשמה איזיג'ט הפסד נקי של 24 מיליון ליש"ט, מעט פחות מתחזיות השוק להפסד של 25.7 מיליון דולר. ברבעון המקביל רשמה החברה רווח של 7 מיליון ליש"ט. בחציון הראשון של 2016 שילמה החברה דיווידנד בהיקף של 219 מיליון ליש"ט, והנהלת החברה הודיעה כי מעתה תחלק 50% מהרווח הנקי, לעומת 40% קודם לכם.

חצב מסכם: "איזיג'ט מצליחה בינתיים להתמודד עם ההשפעות החיצוניות של התגברות בתחרות ואירועים ביטחוניים בשווקים מרכזיים על ידי שליטה גבוהה בסעיף ההוצאות. עם הירידה בהוצאות הדלק, איזיג'ט צפויה לייצר צמיחה מתונה ברווחים גם בשנה זו. להנהלת החברה מוניטין ארוכי טווח של צמיחה והחזרים גבוהים לבעלי המניות תחת תנאי שוק שונים".

החברה נסחרת לפי שווי של 5.7 מיליארד ליש"ט לאחר ירידה של 14% בשנה האחרונה. "מניית איזיג'ט מתומחרת במכפילי רווח של 10.5 ו–9 ל–2016 ו–2017, דיסקאונט די משמעותי בהשוואה למתחרתה הגדולה בשוק הלואו־קוסט האירופי, Ryanair", אומר חצב. בחמש השנים האחרונות הניבה מניית החברה תשואה שנתית ממוצעת של 36%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker