יורם גביזון

שרגא בירן, דודי ויסמן וארגוני הקניות של הקיבוצים מתקרבים בצעדים מהירים לאבד את חברת ההשקעות שלהם. חברת הרמטיק, הנאמן על איגרות החוב מסדרה א' של חברת אלון ישראל, פירסמה כתב הצבעה על העמדת איגרות החוב שיתרתם 1.75 מיליארד שקל לפירעון מיידי.

בעלי האג"ח יצביעו עד ליום ראשון ה-29 במאי על העמדת האיגרות לפירעון מיידי. אישור ההצעה מצריך רוב של 75% מהממשתפים בהצבעה. העמדת האיגרות לפירעון מיידי נעשית על פי סעיף בשטר הנאמנות לאיגרות החוב שעל פיו הורדת דירוג איגרות החוב מסדרה א' מתחת לדירוג של BBB היא עילה לדרוש את הפירעון המיידי.

שרגא בירןצילום: עופר וקנין
דודי ויסמןצילום: אייל טואג

בעלי איגרות החוב מסדרה א' ובראשם כלל ביטוח שמחזיקה ב-19% מהסדרה לחצו בשבועות האחרונים על בעלי אלון ישראל להזרים לחברה 150 מיליון שקל, לאחר שהיחס בין יתרת החוב לבעלי האג"ח לבין שווי נכסיה של אלון ישראל עלה מעל 100%.

אלון ישראל מחזיקה ב-6 מיליון מניות של דלק US בשווי של 85.4 מיליון דולר (330 מיליון שקל), וכן היא מחזיקה ב-72.7% ממניותיה של חברת אלון רבוע כחול שמשועבדות לבנק הפועלים ואמורות להימכר למוטי בן משה תמורת 115 מיליון שקל. אלון ישראל מחזיקה גם ב-80% ממניותיה של אלון חיפושי גז בשווי של 716 מיליון שקל, וב-29% ממניותיה של חברת ההפעלה של כביש 6, בשווי מוערך של 120 מיליון שקל, ובמזומן של 500 מיליון שקל.

התחייבויות החברה כוללות בנוסף לאיגרות החוב מסדרה א' גם ערבות של 155 מיליון שקל שניתנה לבנק הפועלים עבור הלוואה של 300 מיליון שקל שקיבלה החברה הבת, אלון קמעונאות. עיקר הבעיה של אלון ישראל נוצרה בעקבות הירידה החזקה בשווי מניותיה של דלק US משווי של 233 מיליון דולר ביוני 2015, זמן קצר לאחר שאלון ישראל מכרה את השליטה באלון usa לידי חברת דלק US.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker